Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Gorzycach

Daniel Tammet: "Urodziłem się pewnego błekitnego dnia"

05-04-2011
Tematem dyskusji lutowego DKK była książka Daniela Tammeta - „Urodziłem się pewnego błękitnego dnia. Pamiętniki nadzwyczajnego umysłu z zespołem Aspergera.” U autora książki zdiagnozowano zespół Aspergera - chorobę mieszczącą się w spektrum zaburzeń autystycznych. Daniel cierpi także na rzadki stan zwany syndromem sawanta – mówimy o nim wówczas, gdy osoba upośledzona posiada ponadprzeciętne zdolności, zazwyczaj połączone z genialną pamięcią. Autor w książce opowiada o swoim niełatwym dzieciństwie i dorastaniu, a także problemach, z którymi styka się na co dzień jako dorosły człowiek. Poznajemy go jako niesamowitego geniusza, który włada 11 językami, stworzył jeden całkiem nowy język, a także fascynuje się liczbą pi: potrafi podać ponad 22 tysiące cyfr po przecinku. Klubowiczki stwierdziły, że książka Tammeta jest o tyle niezwykła, że rzadko zdarza się, abyśmy mogli poznać świat wewnętrzny osoby dotkniętej autyzmem. Powieść pokazuje też, jak ważne w chorobie jest wsparcie rodziny. Jolanta Pajdosz
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: