Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Górze Motyczej

Małgorzata Gutowska-Adamczyk: "13 Poprzeczna"

29-12-2011

29 grudnia odbyło się już drugie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Górze Motycznej. Tym razem tematem dyskusji była książka „13 Poprzeczna” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Według czytelniczek współczesna literatura dla młodzieży powinna opowiadać o problemach i o świecie w którym żyją młodzi ludzie. Powinna pomagać w rozwiązywaniu problemów. Te właśnie wymogi spełnia ta oto właśnie książka. Autorka postawiła na trzy typy postaci: każda z bohaterek odpowiada jednemu ze stereotypów dotyczących współczesnych nastolatek. Agata w ramach młodzieńczego buntu ubiera się tylko na czarno, nigdy się nie uśmiecha i odstrasza wszystkich swoim zachowaniem. Klaudia jest wyzywająca i wulgarna, mocno się maluje, ubiera prowokujące stroje, zadaje się z niewłaściwymi osobami i korzysta ze źle pojmowanych uroków życia – kradnie dla sportu, nie ma zamiaru się uczyć. Przeciwieństwem Klaudii jest Zosia: uporządkowana prymuska, cicha i spokojna, zawsze podporządkowana rodzicom. Klubowiczki jednogłośnie stwierdziły ,że od książki trudno się oderwać i powinny przede wszystkim sięgnąć po nią te nastolatki, które czują się niezrozumiałe.

Następne spotkanie planowane jest na 31 stycznia 2012 r.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: