Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Górze Motyczej

Małgorzata Gutowska_Adamczyk: "Wystarczy, że jesteś"

27-10-2011

27 października w Górze Motycznej odbyło się pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży. Rozmowa toczyła się na temat powieści „Wystarczy, że jesteś” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk. Powieść pisana jest w formie pamiętnika. Główną bohaterką jest Weronika, klasowa szara myszka. Dziewczyna bezmyślnie naśladuje swoje koleżanki, by tak bardzo od nich nie odstawać. Zaczytuje się w „Zmierzchu” i na tej podstawie snuje nierealne marzenia na temat idealnego księcia z bajki, które zapisuje na swoim blogu. Weronika jest bardzo nieśmiała i trudno nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Gdy na swojej drodze spotyka Filipa, jej życie się odmienia. Chłopak jest wschodzącą gwiazdą telewizyjną i teatralną. Weronice wydaje się, że to jej wymarzony ideał. Rzeczywistość okazuje się bardziej bolesna. Oprócz tego pojawia się w jej życiu tajemniczy Piotr, który czyta bloga Weroniki i udziela psychologicznych porad.
Klubowiczom podobała się książka „Wystarczy, że jesteś” i uznali ją za interesującą. Wzbudziła wiele emocji i zachęciła do dyskusji.
Na następnym spotkaniu będzie omawiana kolejna powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk „13 poprzeczna”.

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: