Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15779925 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Dębowcu

Ewa Nowak: "Rezerwat niebieskich ptaków"

14-07-2011

W wakacyjne popołudnie 14.07.2011 r. spotkałyśmy się w GBP w Dębowcu aby podyskutować o książce Ewy Nowak pt.:”Rezerwat niebieskich ptaków”.
„Niebieskie ptaki” to: Sara,Łukasz,Sylwia i Laura-uczniowie ekskluzywnego warszawskiego liceum,którzy pochodzą z bardzo bogatych rodzin.
W szkole zamiast normalnych lekcji mają moduły i projekty do realizacji w ramach zadań domowych .Obowiązkowe są też wizyty u psychologa,który pomoże rozwiązać najmniejszy problem. W swych dużych ,bogatych domach mają prawie wszystko. Żyje się tam jednak jak w „rezerwacie” a nie jak w kochającej się rodzinie.
Brak jest szczerych przyjaźni, a więzy koleżeńskie są jakieś sztuczne.To wszystko sprawia,że Sarze Więckiej brakuje bardzo zwykłej rozmowy,lizaka z serduszkiem i smacznego,domowego kapuśniaczku(jedzonego w mieszkaniu przyjaciółki Beaty). Po przeczytaniu tej książki nasuwa się pytanie:co w życiu jest ważne,co daje szczęście i radość?

Opinie klubowiczek:

Książka bardzo ciekawa,przedstawiająca nieznane mi dotąd życie moich rówieśników z bogatych rodzin. Polubiłam Sarę i jej znajomych.
Anna L.
Najbardziej podobała mi się przyjaźń Sary z Beatą i wszystko co się z tą przyjaźnią wiązało.
Daria Cz.

Dzięki tej książce mogłam poznać codzienność nastolatków chodzących do elitarnej szkoły. Było tam interesująco, ale wolę moją szkołę.
Magdalena N.

Książka z początku trochę mnie nudziła. Później jednak opisane tam wydarzenia i przygody bardzo mi się podobały. Szczególnie interesująca była wycieczka do Hołubli i to co się tam wydarzyło.
Emilia N.

W.Gałuszka


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: