Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15795649 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Dębowcu

Barbara Ciwoniuk :"Własny pokój"

10-10-2011

Jest to książka o nastolatkach i dla nastolatków. Dotyka wielu problemów współczesnej młodzieży, ale przede wszystkim: przemocy w szkole.
Często bywa tak, że wokół rozpada się świat, bo rodzice się rozwodzą, lub są alkoholikami, czy nie akceptują naszego zachowania, bądź wyborów. Zdarza się, że sami mamy problemy ze sobą, bo zbyt krytycznie oceniamy własny wygląd i przez to izolujemy się od innych. Bohaterami książki są trzej chłopcy: Zachary - przeżywający rozstanie swoich rodziców, Alfi - próbujący za wszelką cenę uchronić siebie i młodszą siostrę przed Domem Dziecka oraz Jacek – nie wychodzący z domu, z powodu swej nadwagi. Między tymi osobami rodzi się prawdziwa przyjaźń, która może wszystko zmienić.Z losami bohaterów książki „Własny pokój” może utożsamiać się wielu nastolatków.
Sam tytuł książki - to marzenie Alfiego, który pochodząc z biednej, patologicznej rodziny często śni o własnym pokoju. Zachary i Alfi (choć pochodzą z różnych środowisk) są podobni , chętni do pomocy, czym budzą sympatię i uznanie czytelników. Książka ta daje nadzieję na rozwiązanie nawet najbardziej skomplikowanych spraw, jeżeli ludzie wykażą trochę dobrej woli. Zachęca również do dyskusji pedagogów, psychologów, rodziców i uczniów o zagrożeniach powszechnie dziś spotykanych.
W.Gałuszka

 

 

Wypowiedzi czytelniczek:

 

Bardzo podoba mi się postawa Alfiego, który sam doświadczając zła i biedy, chce od tego uchronić swoją młodszą siostrę. I cho wybiera nie najlepszą drogę do osiągnięcia celu, jest dla mnie bohaterem.
Olga K.


Książka ta bardzo mnie poruszyła. Zach, poznając trudną sytuację kolegi jeszcze bardziej stara się mu pomóc. Taka postawa jest godna naśladowania.
Jola S.

Po przeczytaniu tej książki uświadomiłam sobie jaką jestem szczęściarą, że mam taki normalny dom i fajną szkołę.
Ania L.


Książka „Własny pokój” jest niezwykła. Często byłam niezadowolona, że mój pokój dzielę z młodszym bratem. Teraz wiem, że wielu moich rówieśników ma o wiele gorzej i powinnam cieszyć się z tego co mam.
Oliwia L.


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: