Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
15795937 razy

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Współpraca z

Logowanie do SOWA2

DKK w Dębowcu

Irena Matuszkiewicz: "Apetyt na kwaśne winogrona"

22-09-2011

 W słoneczne,ciepłe popołudnie mijającego lata, gdy w zasięgu ręki są dojrzałe, smaczne owoce nam przyszedł „Apetyt na kwaśne winogrona”- Ireny Matuszkiewicz. Powieść ta przedstawia trójkę przyjaciół: Lilkę, Oliwię i Mikołaja wchodzących w kolejny etap swojego życia. Rozpoczynają naukę w licem. W nowym środowisku przychodzi im zmierzyć się z nieoczekiwanymi wyzwaniami. Od zawsze trzymali się razem, mogli na siebie liczyć w każdej sprawie, wspólnie spędzali czas wolny i było im z tym dobrze .Wszystko zaczyna się komplikować gdy do ich paczki postanawia dołączyć Majka, osoba szokująca swoim zachowaniem i strojem. Lilce cudem udaje się uniknąć kłopotów związanych z aferą narkotykową, w którą pakuje ją Paweł - kolega z klasy. W szkole też nie dzieje się najlepiej, bo uczniowie szykują protest przeciwko niesprawiedliwej nauczycielce. Do tego Lidkę czeka prawdziwy egzamin z samodzielności gdy jej mama wyjeżdża na kilka miesięcy do Ameryki, a ona sama zostaje i nie może opędzić się od propozycji organizowania imprezek w wolnym mieszkaniu. Wszystkie te problemy związane ze szkołą, domem i całą resztą wymagają od bohaterów właściwej postawy. Cienie i blaski młodości opowiedziane są językiem młodzieżowym z podkreśleniem ogromnej siły przyjaźni w życiu człowieka.

W. Gałuszka


Opinie czytelniczek:

W tej książce podobała mi się postawa Lilki, gdy została sama i musiała sobie radzić z tyloma problemami. Podziwiam ją, bo ja nie wiem czy dałabym radę.
Olga K.
Przyjaźń Lilki, Oliwi i Mikołaja jest dla mnie wzorem, bo w naszej klasie tak trwałych przyjaźni nie spotkałam.
Daria Cz.

W tej książce najbardziej podobał mi się język, taki bardzo zrozumiały,współczesny i ciekawa akcja.
Anna L.

Książka ukazuje różne postawy bohaterów i niebezpieczeństwa jakie na nich czekają. Właściwa ocena postaci i sytuacji może uchronić od wielu głupstw. Tę książkę warto przeczytać.

Magdalena N.
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: