Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębicy

Herta Muller: "Dziś wolałabym siebie nie spotkać"

23-06-2011

W dniu 17.06.2011 r. odbyło się kolejne spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki.
Omawiana była książka Herty Muller „Dziś wolałabym siebie nie spotkać”. Proza niemieckiej pisarki H.Muller, nie należy do łatwej i przyjemnej literatury. Zawiłość wątków, przeplatana mrocznymi wspomnieniami z przeszłości, sprawia trudność w czytaniu.Klubowiczki bez entuzjazmu i wielkich „achów”, przeczytały wybraną obcojęzyczną literaturę. Dyskusja była spokojna w porównaniu do innych czytanych i omawianych pozycji.Książka dla oczytanych, gustujących w mrocznej prozie.

Następne spotkanie 29.09.11 r. Omawiana książka to : „Bez mojej zgody” -Judy Picoult.

 Grażyna Mordecka

 


Dziś wolałabym siebie nie spotkać” - H. Muller


Bezimienna kobieta, główna bohaterka, opisuje swoje codzienne życie w czasie jazdy tramwajem. Relacje pasażerów przeplatają się z wydarzeniami z jej życia.
Wzywana jest często na przesłuchania, których nie znosi, ale gdzieś w podświadomości czeka jednak na nie. Domyśla się kto jest autorem donosów, ale nie wykazuje chęci rozmówienia się z tą osobą. Wydarzenia opisywane są językiem zagmatwanym, trochę filozoficznym, a czasami brutalnym i niesmacznym. Czyta się te zwierzenia trochę ciężko, a ilość opisanych wydarzeń jest nie do zapamiętania.


K. Niedzielska

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: