Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębicy

Dan Lungu: "Byłam komunistyczną babą"

29-04-2011

Kolejne spotkanie (już 44) w Dyskusyjnym Klubie Książki, odbyło się w dniu 29.04.2011 r. Omawiana była książka Dan Lungu „Byłam komunistyczną babą”.
Proza rumuńska jest mało znana wśród czytelniczek - klubowiczek. Zaproponowany tytuł wzbudzał duże kontrowersje, ale po przeczytaniu lektury spotkał się z miłym odbiorem.Powieść świetna, autor zabawnie i przyjemnie opowiada o minionych czasach komunizmu w Rumunii. Realia bardzo nam znane. Klubowiczki porównywały życie w Rumunii i w Polsce, z nostalgią wspominały zabawne sytuacje, porównując je do wspomnień bohaterki.
Książka do polecenia, dobra rumuńska proza.

Następne spotkanie w dn. 27.05.2011 r.
Omawiana książka to „Wybór Anny” - M. Nurowskiej

Grażyna Mordecka

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: