Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

 

 

DKK w Dębicy

Maria Nurowska: "Nakarmić wilki"

28-12-2011

Tematem grudniowego spotkania DKK (28.12.2011 r.) była powieść Marii Nurowskiej „Nakarmić wilki”.
Główną bohaterką jest Kasia – młoda kobieta, naukowiec, która jedzie w bezludne Bieszczady, by tam oddać się swojej pasji. Pięknie opisana przyroda, dzikie drapieżne zwierzęta, super klimaty. Przy tej książce czytelnik może odpoczywać i napawać się dziką i niedostępną przyrodą bieszczadzką. Książka bardzo podobała się klubowiczkom. Bieszczady znane są naszym paniom, nawet wspomniana przez autorkę knajpa Siekierezada, autentyczna jak w opisie.
Pozycja do polecenia miłośnikom Nurowskiej, jak również innym czytelnikom.

 

Następna spotkanie 25.01.2012 r.
Omawiana książka : M. Birkegaarda „Biblioteka cieni”

 


„Nakarmić wilki”

Świetna książka obyczajowa-przyrodnicza. Na tle pięknej, bieszczadzkiej przyrody i życia wilków rozgrywa się „walka” o uczucia dwojga młodych naukowców. To wilki ich połączyły, ale nie dały „recepty” na wyrażenie miłości słowami. Bliskość fizyczna nie była dla tej pary motywem do podjęcia decyzji o wspólnym życiu. Rozłąka i ponowne spotkanie wydaje się być rozwiązaniem całego miłosnego problemu, ale niestety znowu do głosu doszły wilki. Ratowanie ich i to w dosłownym znaczeniu kończy wszystko i miłość, i życie(?). Nie takiego zakończenia się spodziewałam, ale taka była wola autorki. Książkę czyta się szybko i jest ona inna niż wcześniejsze utwory pani Marii Nurowskiej.
Krystyna Niedzielska
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: