Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębicy-Pustkowie

Małgorzata Gutowska_Adamczyk: "Cukiernia poa Amorem"

19-08-2011

Tematem dyskusji sierpniowego spotkania DKK była 2-tomowa saga rodzinna "Cukiernia pod Amorem. –Cieślakowie .Zajezierscy Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk .

Autorka w sposób barwny ,ciekawy przeplatając przeszłość z teraźniejszością   opisała dzieje rodzin Cieślaków i Zajezierskich umieszczając akcje w malowniczej scenerii dziwitnatowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Pozwala czytelnikowi wczuć się w klimat tamtych czasów, zapoznać się z dziewiętnastowiecznymi koligacjami i zwyczajami. Język powieści cechuje prostota i przejrzystość dzięki czemu książkę czyta się jednym tchem. Książka wszystkim się podobała ,o czym świadczy recenzja napisana przez jedną z uczestniczek spotkania .
 
Książki pt. ,,Cukiernia pod Amorem" to fascynująca lektura dla miłośników kultury, międzyludzkich relacji, bogactwa ludzkich losów nie tylko w czasach współczesnych, ale i tych minionych. Czytelnik poznaje bowiem rodzinne powiązania Zajezierskich i Cieślaków oraz perypetie ich życia osobistego, zawodowego, pasje... Te książki są po prostu ,,smaczne'' dla ducha. To prawdziwa uczta dla miłośników rodzinnych sag, romantycznych miłości, zawirowań losu, umiejętności rozwijania wrodzonych talentów - nie tylko kulinarnych, jakby sugerował tytuł. Z nieukrywaną ciekawością i zachłannością mej czytelniczej duszy oczekuję trzeciej części ,, Cukierni pod Amorem". Mam nadzieję, że się nie zawiodę i jeszcze bardziej rozsmakuję w tym wyjątkowym na naszym czytelniczym rynku dziele literackim. Polecam na długie jesienno - zimowe wieczory. Lojalnie uprzedzam, że te książki bardzo wciągają i mogą spowodować zaniedbanie codziennych obowiązków ambitnych gospodyń domowych, bizeneswomen, a może też biznesmanów. A więc być rozsądnym czytelnikiem(czytelniczką)! Miłej lektury !
Agnieszka Kania
 
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: