Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Dębicy-Pustkowie

Dariusz Michalski: Jam jest Alina czyli Janowska story"

01-07-2011

Na kolejnym   spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki , które odbyło się 1.VII.2011 rozmawialiśmy na temat ksiązki Dariusza Michalskiego „Jam jest Alina czyli Janowska  sory”.
Książka jest ciekawa i niezwykle bogata w fakty, tak jak ciekawe i bogate jest życie Pani Aliny Janowskiej – aktorki znanej, lubianej i cenionej. „Jam jest Alina...” to rozległe źródło wiedzy o polskiej estradzie, kabarecie, teatrze i filmie płynące ze wspomnień osoby tworzącej i uczestniczącej w wielu dziedzinach życia artystycznego.
Alina Janowska - aktorka filmowa, teatralna, estradowa i telewizyjna, piosenkarka, mistrzyni monologu, parodystka. Łączniczka w Powstaniu Warszawskim. Gwiazda warszawskich teatrów Syrena, Buffo, STS i Komedia, artystyczny filar kabaretu Szpak. Znana jako Irena Kamińska w telewizyjnej "Wojnie domowej”, sławna jako Eleonora Gabriel w serialu "Złotopolscy”.Ksiązka ta wywołała falę wspomnień czytelniczek ,które z łezką w oku wspominały czasy dobrych polskich filmów ,w których grała nie tylko Pani Alina ,ale także wielu innych wspaniałych polskich aktorów. Z przyjemnością je oglądają i zgodnie twierdza ,że filmy te maja wartość ponadczasowa i nigdy się nie znudzą

 Na następne spotkanie została wybrana ksiązka Małgorzaty Gutowskiej –Adamczyk pt.„Cukiernia pod Amorem. Cieślakowie .Zajezierscy
 
Chmura Elżbieta
Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: