Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieszanowie

Dan Lungu: „Jestem komunistyczną babą”

27-10-2011

 27 października 20011 roku w czytelni MBP w Cieszanowie zebrali się członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki na comiesięcznym „spotkaniu czwartkowym”. Omawiano książkę Dana Lungu pt. „Jestem komunistyczną babą”. Bohaterka książki Emilia Apostoe z sentymentem wspomina czasy komunizmu, który jak uważa pozwolił jej wyrwać się z biednej zacofanej wsi, dał jej mieszkanie i dobrą pracę. Tej fascynacji komunizmem nie podziela już jej córka Alice, która wyemigrowała do Kanady, gdy tylko otwarto granice po rewolucji grudniowej w 1989 roku. Realia komunistycznej Rumunii przedstawione w książce mają wiele analogii w realiach polskich, a te doskonale znają nasi czytelnicy, toteż z sympatią przyjęli w humorystyczny sposób przedstawiony przez autora monolog wewnętrzny Emilii, obecnie starszej kobiety, odsłaniający jej trudne dzieciństwo ,później życie młodej robotnicy ,a teraz starej, samotnej kobiety z trudem odnajdującej się w obecnej rzeczywistości. Czytelnicy nasi uznali, że książka Dana Lungu , być może nie przedstawiająca dużych wartości artystycznych, posiada jednak wiele wartości poznawczych i w przyszłości może zostać uznana za książkę historyczną.
Na spotkaniu poza dyskusją nad książką, członkowie DKK dzielili się wrażeniami z dwóch wyjazdów w których uczestniczyli; a mianowicie w dniu 11.10.2011 r. MBP w Cieszanowie zorganizowała wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film Jerzego Hoffmana pt. „Bitwa Warszawska 1920”, a w dniu 22.10.2011 r. Stowarzyszenie Czereśnian było organizatorem wyjazdu do Opery Lwowskiej na operę Giacoma Pucciniego pt.” Madame Butterfly.”
Na następne spotkanie wybrano książkę Józefa Hena „Pingpongista”
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: