Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieszanowie

Hanna Kowalewska: "Inna wersja życia"

29-09-2011

29 września 2011 r.(ostatni czwartek miesiąca) w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Cieszanowie spotkali się Członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tematem dyskusji była powieść Hanny Kowalewskiej pt . „Inna wersja życia”. Uczestnicy spotkania odpowiadali na pytania prowadzącego dyskusję zgodnie z własnym przekonaniem lub odczuciem. Jeśli odpowiedzi były skrajnie różne, wypracowywano kompromis. Były pytania oczywiste jak: gatunek literacki, główny bohater, postaci drugoplanowe, które nie wymagały kompromisów. Różnice występowały w odpowiedziach na pytania takie jak np. jaką postacią jest główna bohaterka, czy jest to książka o samotności, o poszukiwaniu szczęścia, o miłości wiecznej czy wietrznej, którzy bohaterowie wzbudzają sympatię, a którzy wręcz odrazę, jaką rolę pełnią osoby zmarłe: ojciec, Świr, babka, koleżanka ? Gdy zakończono dyskusję nad „Inną wersją życia”, powrócono jeszcze do książki omawianej na jednym z wcześniejszych spotkań: „I była miłość w getcie” Marka Edelmana, aby chwilę zastanowić się nad postawami ludzi, którym przyszło żyć w ekstremalnych warunkach. Na spotkaniu tym zbieraliśmy też opinie na temat nowości wydawniczej, jaką jest książka Marcii Willet pt .”Letni domek”. Następne spotkanie planowane jest w dniu 27 października i wówczas omawiać będziemy książkę Lungu D. pt. „Jestem komunistyczną babą”.
Ponieważ padła propozycja spotkania wyjazdowego, zdecydowaliśmy zorganizować wyjazd do kina Helios w Rzeszowie na film „1920 Bitwa Warszawska”, który odbędzie się 11 października.

Marta Kopciuch
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: