Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieszanowie

Marta Świderska- Pelinko: „Za drzwiami deszczu”

30-06-2011

W ostatni czwartek czerwca tj. 30.06.2011 r. odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy Miejskie Bibliotece Publicznej w Cieszanowie.Było to spotkanie połączone z wyjazdem turystycznym do Roztoczańskiego Parku Narodowego. Na spotkaniu członkinie klubu omawiały książkę Marty Świderskiej – Pelinko pt. „Za drzwiami deszczu”. Jest to współczesna powieść z kręgu tzw. literatury kobiecej. Wśród czytelniczek naszego klubu nie wzbudziła większych emocji, toteż dyskusja nie była zbyt „burzliwa”. Raczej zgodnie przyznawały, że to dobra lektura na czas letniego odpoczynku. Książka przestawia różne typy osobowościowe współczesnych, młodych, trzydziestokilkuletnich kobiet poszukujących miłości, spełnienia w życiu zawodowym i osobistym. Losy trzech głównych bohaterek: Magdy, Lidki i Kaśki stykają się z sobą i chociaż różne są ich charaktery i temperamenty, łączy je codzienna rzeczywistość i wzajemne relacje między nimi.Po krótkim omówieniu przeczytanej książki uczestnikom spotkania przedstawiona została książka, która będzie omawiana na kolejnym spotkaniu, a będzie to: „I była miłość w getcie”  Marka Edelmana.
Następnie udaliśmy się na szlak turystyczny, by aktywnie spędzić czas, poznając przyrodę i historię malowniczego Roztocza. W wycieczce wzięło udział 16 osób. Po kilkugodzinnej wędrówce po Rezerwacie nad Tanwią wszyscy nieco zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do Cieszanowa.
Kolejne spotkanie na życzenie członków DKK również połączone będzie z wyjazdem, tym razem na koncert organowy do Leżajska w dniu 25.07.2011 r.
Marta Kopciuch
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: