Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

DKK w Cieklinie

Stanisław Lem: "Opowieści o pilocie Pirxie"

19-07-2011

"Opowieści o pilocie Pirxie" Stanisława Lema to książka, którą zaproponował na spotkanie Tomek - jeden z klubowiczów. Postanowiliśmy bowiem, że każdy z uczestników młodzieżowego DKK zaproponuje jeden z lubianych przez siebie tytułów. Pierwsze spotkanie z tego cyklu odbyło się 19 lipca.

 
Opowieści o pilocie Pirxie to książka fantastyczno-naukowa, o niedalekiej przyszłości, w której człowiek zdobył Kosmos. Opowiada ona o przygodach Pirxa - od ucznia na pilota aż do okresu, gdy ma stanowisko Komandora. Nawiązuje do niespełnionych ludzkich marzeń o koloniach w kosmosie, o lotach turystycznych na księżyc, Marsa i inne planety. Fascynuje wieloma nowoczesnymi urządzeniami i ich nazwami. Pokazuje też, że czasem wymarzone rzeczy mają wady. Polecam tę i inne książki Stanisława Lema.
Tomek

Książkę przeczytałem, ale nie jest w moim typie.
Maciek

Trochę trudno się czyta za względu na dużą ilość technicznych zwrotów i nazw oznaczających wymyślone przez autora rzeczy z przyszłości. Najbardziej mi się podobało opowiadanie pt.: Patrol. Książka pokazuje też, że nie można polegać tylko na maszynach, ale zawsze jest ważny człowiek i jego intuicja.

Anita 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: