Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

13-05-2011

 11 maja br. gościem GBP w Dębowcu Filii w Cieklinie był Grzegorz Kasdepke – autor wielu książek dla dzieci i młodzieży, autor scenariuszy,dziennikarz, zdobywca nagród:
• 2001: Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko – Książka Roku 2001 polskiej sekcji IBBY
• 2001: Kacperiada. Opowiadania dla łobuzów i nie tylko – wyróżnienie w konkursie Dziecięcy Bestseller Roku 2001
• 2002: Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego
• 2003: Co to znaczy, czyli 101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń – Nagroda Edukacja XXI 2003
• 2004: Kuba i Buba – nominacja do Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2004
• 2004: Bon czy ton. Savoir vivre dla dzieci – Nagroda Edukacja XXI w 2004
2006: Niesforny alfabet – Najlepsza Książka Roku w kategorii "literatura dla dzieci" plebiscytu Wirtualnej Polski
Spotkanie to odbyło się w ramach projektu Instytutu Książki „Tu czytamy” Dyskusyjne Kluby Książki, w którym nasza biblioteka bierze udział.
Twórca niezrównanej serii o bliźniakach Kubie i Bubie i równie dobrze znanych przygód Detektywa Pozytywki już od samego początku podbił serca młodych czytelników. Było więc sto lat – z okazji niedawnych urodzin autora, próby polizania swojego! łokcia, było rozwiązywanie zagadek z detektywem Pozytywką i odgadywanie znaczeń powiedzeń z bliźniakami Kubą i Bubą. Dzieci dowiedziały się jak to jest być pisarzem, który jednocześnie jest i na wakacjach i w pracy. Na wakacjach, bo nie musi podpisywać listy obecności i codziennie chodzić do fabryki. W pracy – bo nawet jak wyjeżdża w góry czy nad morze, bierze ze sobą komputer i pisze a pisząc wciela się w bohatera swojej książki, więc niejako żyje pod innymi postaciami. Była też okazja do poznania innych książek autora – w tym nowości, której jeszcze nie ma w księgarniach. Padło sporo pytań, dotyczących nie tylko awodu pisarza, ale i jego prywatnego życia. Na wszystkie pan Grzegorz odpowiedział, a na koniec spotkania rozdał mnóstwo autografów i pozował do pamiątkowego zdjęcia.
Spotkania z dziećmi są na pewno wyczerpujące, więc dla złapania oddechu zaprosiliśmy pana Grzegorza Kasdepke do wizyty w wyciszonej w tym dniu bibliotece, obejrzenia kolekcji w Muzeum Narciarstwa i wypicia kawy w otoczeniu pięknych eksponatów, które składały się na ostatnią wystawę – Tradycja Wielkanocna – Święconka.
Krystyna Czechowicz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: