Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Kazimierz Szymeczko: " Fałszerze w sieci"

22-03-2011

 Nasze drugie tegoroczne spotkanie odbyło się 11.03.2011 r. w sali wystawowej Muzeum Narciarstwa w Cieklinie. Tematem dyskusji była książka Kazimierza Szymeczko  Fałszerze w sieci.
Trójka gimnazjalistów z Rudy Śląskiej: Gogel – maniak komputerowy, Master – znawca historii regionalnej i Sójka – zwariowana ekolożka w wyniku pechowych zdarzeń otrzymała ujemne punkty za zachowanie w szkole. W głowie Gogla świta szatański pomysł: jak odwrócić los i odzyskać stracone punkty. Nic prostszego, tylko przypodobać się nauczycielom. Ale jak? Na przykład wzbogacić „Kącik historyczny” wartościowymi banknotami z poprzedniej epoki. Zdobycie ich jednak nie jest ani łatwe, ani tanie. Odkrywają, że te banknoty, które są w ich posiadaniu zostały sfałszowane. Wpadają na trop szajki fałszerzy i sami próbują ich rozpracować. Czy im się to uda, czy „polujący” nie staną „zwierzyną” – zapraszamy do lektury. Wszystkim uczestnikom podobała się ta opowieść pełna humoru ale też napięcia.
Posłużyła nam ona ponadto do szerszego spojrzenia na Internet. Porozmawialiśmy o korzyściach, ale i o niebezpieczeństwach jakie mogą wyniknąć podczas surfowania po sieci. Na koniec przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i obiecali o nich pamiętać.
Krystyna Czechowicz

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: