Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Cory Doctorow: "Mały brat"

21-12-2011

 Identyfikatory, kamery rejestrujace każdy krok, rozpoznające człowieka po chodzie, patrole na ulicach, podsłuchy, monitorowanie odwiedzanych stron internetowych, zakaz zgromadzeń, niewyjaśnione zniknięcia osób, zakaz krytyki władzy i właściwie zakaz posiadania swojego zdania, świat, w którym najdrobniejsze odstępstwo od ustalonego – najlepiej przez władze rytmu dnia już jest postrzegane za przestępstwo - oto świat siedemnastoletniego Marcusa z powieści Mały Brat Cory'ego Doctorowa. Jak żyć w takim świecie? Czy łatwo? Kto ma rację – ci, którzy zgadzają się z coraz większą kontrolą ich życia, czy ci, którzy się temu sprzeciwiają? Czy bunt jest zależny od wieku? W jakim stopniu nas można dziś skontrolować i wyśledzić – telefony komórkowe, karty płatnicze, serwisy społecznościowe, różnego rodzaju bilety i karty wstępu. Czy zdajemy sobie z tego sprawę? Na te pytania próbowali odpowiedzieć uczestnicy młodzieżowego DKK w Cieklinie na spotkaniu, które odbyło się 19 grudnia.
W ten zupełnie paranoidalny świat Doctorow wplótł wątki, które nieodmiennie łączą się z młodzieżą, w każdym miejscu i w każdym czasie. Jest więc ta pierwsza wielka miłość, dla której człowiek jest w stanie poświęcić wszystko. Są przyjaźnie - te stare, potrafiące przetrwać największy zgrzyt i te które niszczy pierwsze lepsze potknięcie i wreszcie zupełnie nowe, zawiązane w niejako z konieczności. Jest wiara, że się potrafi zmienić świat i przekonanie, że nie można się poddawać. Ponadto mnóstwo czatowania, szyfrowania, spiskowania, szpiegowania,gier ulicznych .
Z uwagi na parę scen brutalnych bądź erotycznych raczej kierowałabym tę książkę do starszej młodzieży.
Krystyna Czechowicz

Jest to idealna książka dla maniaków komputerowych, którzy nie tylko siedzą przed komputerem, ale chcą się jak najwięcej o nim i o rzeczach z nim związanych dowiedzieć. Polecam ją też każdemu, kogo ciekawią systemy bezpieczeństwa.
Maciek
Połączenie książki psychologicznej z historią z życia przeciętnego nastolatka. Porusza wiele problemów – władzy, potrzeby prywatności i chęci pokazania swojej indywidualności, buntu, przyjaźni i pierwszej miłości. Idealna dla tych, którzy chcą się wyróżnić między innymi i w książce szukają czegoś więcej niż tylko banalnego romansu. Bardzo podobał mi się fragment o grach typu LARP.
Anita
Jest świetna. Polecam.
Konrad
Książka opisuje problemy młodzieży zniewolonej przez władze po ataku terrorystycznym. Dorosli im nie wierzą i uważają, że działania rządu są słuszne. Młodzi ludzie nie zgadzaja się z tym i buntują się. Są zdani na siebie samych. Polecam ją fanom świata komputerowego oraz miłośnikom sensacji.
Tomek
 

 


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: