Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Anna Nasiłowska:" Historie miłosne"

28-11-2011

Życie to nie bajka, małżeństwo to nie jakaś wykwintna potrawa. Żeby w nim przetrwać trzeba zjeść beczkę soli i jeszcze ziemniaki - tak mówi Pani Wiesia, bohaterka jednego z opowiadań zawartych w książce Anny Nasiłowskiej Historie miłosne. Spotkamy w niej wielu bohaterów w różnym wieku. Dla każdej z postaci uczucie oznacza co innego, a ich historie są częściami następnych. Czy można lekceważyć zakochanie przedszkolaków? Jak zachowa się Adam, zmuszony do wyboru między żoną a kochanką? Dlaczego Mariola opuściła męża? Co odkryła Ewa po śmierci swego ojca? Czy spotkania i rozmowy przy herbacie są już zdradą, czy tylko niewinnymi pogaduchami? Takie i nie tylko takie pytania stawiały sobie uczestniczki listopadowego spotkania DKK w Cieklinie, nie dochodząc wszak do jednoznacznych odpowiedzi. Bo jak mówić o miłości a więc czymś, co nie ma regulaminu? Co się może objawić na tysiące sposobów? Co,może być sensem życia, ale także siłą niszczącą, dewastującą świat? Jakimi słowami wyrazić bezradność i pożądanie, zazdrość i radość, rezygnację i nadzieję. A może po prostu o niej nie mówić. Przyjąć ją całym swoim jestestwem i korzystać póki jest?
Krystyna Czechowicz


 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: