Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

DKK w Cieklinie

Jack London : "Zew krwi"

17-01-2011

Pierwsze tegoroczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Cieklinie odbyło się 17.01.2011r. Choć pogoda za oknem była raczej wiosenna niż zimowa, my za sprawą książki Jacka Londona przenieśliśmy się na skutą mrozem i zasypaną śniegiem Alaskę.
Zew krwi to historia psa Bucka, który z ciepłego, wygodnego życia na południu Stanów Zjednoczonych trafia do psiego zaprzęgu na mroźnej północy. Z punktu widzenia psa poznajemy ludzi, których spotkał w swoim życiu, ich charaktery, sposób w jaki odnosili się do siebie nawzajem oraz do psów, które były na Alasce niezbędne. Poznajemy także charaktery samych psów, ich hierarchię w zaprzęgu, walki i przyjaźnie.
Klubowicze śledząc losy Bucka sięgnęli po atlas geograficzny, w którym wyznaczyli trasę jego wędrówki z południa na północ. W książce o psich rasach zobaczyli jak wyglądają psy należące do ras, których przedstawiciele razem z Buckiem pokonywali bezdroża Alaski. Poznali historię udomowienia psa i dowiedzieli się jak wygląda ustawienie psów w zaprzęgu.
Okazuję się, że dobra literatura sama się broni. Książka Jacka Londona już przecież swoje lata ma (nie liczmy ich), a przecież nie tylko, że spodobała się wszystkim klubowiczom, młodszych od niej o kilka pokoleń, to jeszcze zachęciła do poszerzenia swojej wiedzy.
Myślę, że warto przeplatać na spotkaniach pozycje już z klasyki z nowościami. Polecamy wszystkim omawianą przez nas książkę i zachęcamy do powtórzenia naszej drogi.
Krystyna Czechowicz

Zew krwi” podoba mi się,
akcji dużo w nim jest
i on jest po prostu the best.
Buck był inteligentny.
no i bardzo pojętny,
siłę miał bardzo wielką,
zabijał zwierzynę wszelką
puchar mu się należy,
choć on nie nosi odzieży.
Tomek

 

Książka podobała mi się dlatego, że jest w niej dużo przygód. Pies Buck to główny bohater powieści. Jest psem, który przebył ponad 3 000 mil w zaprzęgu. Książka jest nieobliczalna i nie wiadomo co się wydarzy. Cenię ją za to, że jest w niej dużo przygód, a ten pies jest wspaniały. Można się z niej dowiedzieć dużo o psach.
Piotrek

 

Zew krwi” to magiczna książka opowiadająca o życiu niezwykłego psa, o tym, jak on widzi świat, a także o zachowaniu ludzi wobec zwierząt i pomiędzy nimi samymi. Autor z niezwykłym zapałem i przekonaniem opowiada o magicznej więzi łączącej psa przybyłego do północy z czasami pradawnymi, z jego historią i pierwotnymi instynktami. Pokazuje też, jak liche jest ludzkie i psie życie, a także, że nawet z najgorszych doświadczeń można wyciągnąć cos dobrego. Moim zdaniem książka ta jest niezwykle ciekawa, a szczególnie miło czytałoby się ją gdzieś w górach, zimowymi wieczorami w chatce przy kominku .
Anita

 

Książka opowiada o wartościach ponadczasowych, np. przyjaźń, poświęcenie. Głównym bohaterem jest pies Buck, który zostaje uprowadzony ze swojego ciepłego i przytulnego domu i sprzedany pracownikom poczty na Alasce, u których będzie wraz z innymi psami ciągnął przesyłki rządowe. Buck uczy się też od innych psów jak przetrwać w zimnie i głodzie. Następnie zostaje sprzedany poczcie Kanadyjskiej. Po przerobieniu 3 000 mil w zaprzęgu poczty zostaje sprzedany wraz z zaprzęgiem trzem poszukiwaczom przygód; Halowi, Charlesowi i Maercedes. Nie mięli oni wcale pojęcia o wyprawach w nieznane, po przebyciu ¼ drogi została już tylko połowa jedzenia przeznaczonego dla psów. Psy wyczerpane i wychudłe dotarły od obozu Johna Tornthona. Tornthon odebrał Bucka Charlesowi, za co ten pokochał swego nowego pana. Wraz z nim wyruszył w nieznane w poszukiwaniu złota. Obóz został zaatakowany przez Indian, którzy zamordowali wszystkich oprócz Bucka.
Maciek

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: