Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Chłopicach

Anna Onichimowska: "Dzień czekolady"

30-11-2011

Dnia 25 listopada (piątek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach w miłej atmosferze odbyło się kolejne spotkanie w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka Anny Onichimowskiej „Dzień Czekolady”. Klubowiczom bardzo podobała się książka, ponieważ poruszała problemy z ich życia, czyli życia młodzieży dorastającej. Książka jest to realistyczno-magiczna powieść o dwojgu dzieciach przeżywających problemy, które są dla nich zbyt wielkie na ich wiek. Każdy dzień, który ze sobą spędzają, jest inny. Książka jest pisana w formie pamiętnika, każdy rozdział ma tytuł nawiązujący do wydarzeń w nich zawartych. Według Michała jednego z klubowiczów- książka pozwala przenieść się w świat magii, i uciec niejednokrotnie w nią gdy rzeczywistość jest trudna do opanowania. Klubowiczom bardzo spodobał się styl w jakim jest napisana książka- prosty, jasny i bardzo zrozumiały i czytelny. Jednak najbardziej spodobały się im elementy magiczne wplecione w realną rzeczywistość.
Monika chciałaby już być starszą niż jest w rzeczywistości - mieć dwadzieścia pięć albo nawet dwadzieścia siedem lat. Byłaby wówczas bogata i uciekłaby do krainy Hula. Dawid postanawia zrobić wszystko, aby spełnić jej marzenia i przenieść ją w czasie. Pomaga mu w tym trójkolorowa kotka Zuzia. Kamila stwierdziła, że fajnie czasem przeczytać taka książkę, w której rzeczywistość przeplata się z fikcją.
Autorka w sposób przejrzysty i prosty ukazuje problemy współczesnej młodzieży. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad książką Beaty Ostrowickiej- „Wyć się chce”.

 

Iwona Myłek- kierownik
Biblioteki Samorządowej w Chłopicach
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: