Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Chłopicach

Olga Masiuk: "Dzien Konstancji'

31-10-2011

Dnia 28 października (piatek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach w miłej atmosferze odbyło się trzecie spotkanie w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka Olgi Masiuk „Tydzień Konstancji”. W spotkaniu uczestniczyło 4 osoby. Według Klubowiczek tytułowa Konstancja to dziewczynka, która pomimo swojego kalectwa- jest niewidoma jest bardzo pogodną i wesołą dziewczynką. Dziewczynka dni tygodnia poznaje po zapachu, a jej marzeniem jest to , aby ktoś ją oblał w oblewany poniedziałek. Dziewczynka ma wesołą rodzinkę, z wujkiem Ryskiem na czele, która jest dla niej wsparciem i służy pomocą w trudnych chwilach. Klubowiczki były zafascynowane postacią i jej zachowaniem w tak trudnej dla niej sytuacji życiowej. Jedna z Klubowiczek powiedziała, że takie doświadczenie jakie spadło na Konstancję, uczy ją pokory i cieszenia się z tego co posiada, a nie ciągłego narzekania. Konstancja pomimo tego, że ma „zepsute oczy” uczy czytelników pokory i czerpania radości z życia codziennego. Klubowiczki stwierdziły jednogłośnie, że książka uczy młodych ludzi akceptacji każdego człowieka z jego wadami, zaletami a także i kalectwem na przykładzie tytułowej bohaterki. Podsumowując Klubowiczki stwierdziły, że książka jest godna polecania i przeczytania ponieważ składnia do refleksji nad własnym życiem i postawą wobec osób innych niż my.
Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad książką Anny Ochimowskiej „Dzień czekolady”.


Iwona Myłek- kierownik BS w Chłopicach

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: