Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Chłopicach

Marta Fox: "Karolina XL zakochana"

18-10-2011


Dnia 14 października (piątek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach przy słodkościach i w miłej atmosferze odbyło się drugie z 9-ciu spotkań w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka M. Fox- „Karolina XL zakochana”. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób. Klubowiczom bardzo podobała się książka, ponieważ poruszała problemy z ich życia, czyli życia młodzieży dorastającej. Uczestnicy podawali przykłady z ich codziennego życia i starali się odnaleźć w sobie pewne cechy charakteru, które zostały przedstawione u Karoliny XL zakochanej. Klubowicze byli bardzo zaskoczeni zakończeniem książki. Książkę traktowali jak kontynuacje „Karoliny XL” i jako całość książki wywarły na nich ogromne wrażenie jako na młodych ludziach. Tytułową bohaterkę książki oceniają bardzo pozytywnie, znaleźli pewne cechy w jej osobie i w sobie samych. Poprzez tą książkę poznali metodę walki z przemocą w rodzinie i docenili starania bohaterki i jej pomysłowy sposób na pomoc bliskiej jej osobie. Zobaczyli także grupę zgrabnych przyjaciół, którzy są gotowi sobie pomóc w każdej sytuacji i docenili jakim ważnym uczuciem jest przyjaźń. Autorka w sposób prosty i czysty przedstawiła uczucie zakochania młodych ludzi, pokazała poszczególne etapy tego uczucia- co bardzo przemówiło do Klubowiczów. Jedna z Klubowiczek powiedziała: „Ta książka porusza sprawy naszego codziennego życia i ukazuje problemy z jakimi spotykamy się my lub nasi znajomi”.
Autorka w sposób przejrzysty i prosty ukazuje problemy współczesnej młodzieży na przykładzie Karoliny XL zakochanej w okresie dojrzewania i młodzieńczego „buntu”. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad książką Olgi Masiuk- „Tydzień Konstancji”.


Iwona Myłek- kierownik BS w Chłopicach

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: