Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Chłopicach

Marta Fox: "Karolina XL zakochana"

18-10-2011


Dnia 14 października (piątek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach przy słodkościach i w miłej atmosferze odbyło się drugie z 9-ciu spotkań w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka M. Fox- „Karolina XL zakochana”. W spotkaniu uczestniczyło 8 osób. Klubowiczom bardzo podobała się książka, ponieważ poruszała problemy z ich życia, czyli życia młodzieży dorastającej. Uczestnicy podawali przykłady z ich codziennego życia i starali się odnaleźć w sobie pewne cechy charakteru, które zostały przedstawione u Karoliny XL zakochanej. Klubowicze byli bardzo zaskoczeni zakończeniem książki. Książkę traktowali jak kontynuacje „Karoliny XL” i jako całość książki wywarły na nich ogromne wrażenie jako na młodych ludziach. Tytułową bohaterkę książki oceniają bardzo pozytywnie, znaleźli pewne cechy w jej osobie i w sobie samych. Poprzez tą książkę poznali metodę walki z przemocą w rodzinie i docenili starania bohaterki i jej pomysłowy sposób na pomoc bliskiej jej osobie. Zobaczyli także grupę zgrabnych przyjaciół, którzy są gotowi sobie pomóc w każdej sytuacji i docenili jakim ważnym uczuciem jest przyjaźń. Autorka w sposób prosty i czysty przedstawiła uczucie zakochania młodych ludzi, pokazała poszczególne etapy tego uczucia- co bardzo przemówiło do Klubowiczów. Jedna z Klubowiczek powiedziała: „Ta książka porusza sprawy naszego codziennego życia i ukazuje problemy z jakimi spotykamy się my lub nasi znajomi”.
Autorka w sposób przejrzysty i prosty ukazuje problemy współczesnej młodzieży na przykładzie Karoliny XL zakochanej w okresie dojrzewania i młodzieńczego „buntu”. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad książką Olgi Masiuk- „Tydzień Konstancji”.


Iwona Myłek- kierownik BS w Chłopicach

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: