Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

 

DKK w Chłopicach

Marta Fox: "Karolina XL"

25-07-2011

Dnia 14 lipca (czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach przy ciasteczkach i w miłej atmosferze odbyło się pierwsze z 9-ciu spotkań w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka Marty Fox- „Karolina XL”. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Dyskusja na temat książki opierała się na następujących aspektach życia młodych ludzi: tęsknotą za akceptacją, przyjaźnią, miłości, problemem dojrzewania. Klubowiczom bardzo podobała się książka, ponieważ poruszała problemy z ich życia, czyli życia młodzieży dorastającej. Uczestnicy podawali przykłady z ich codziennego życia i starali się odnaleźć w sobie pewne cechy charakteru, które zostały przedstawione u Karoliny XL.
Klaudia- jedna z klubowiczek stwierdzała, że: „Książka wciąga od samego początku, jest bardzo pouczająca, uczy tolerancji, akceptacji. Tytułowa bohaterka jest osobą odważną, walczącą o swoją godność i szacunek dla własnej osoby, pomimo swojej inności (nadwaga)”. Dominika natomiast zauważyła, że książka porusza problemy dorastania, inności z którymi spotyka się grono młodych ludzi w dzisiejszym świecie.
Autorka w sposób przejrzysty i prosty ukazuje problemy współczesnej młodzieży na przykładzie Karoliny XL w okresie dojrzewania i młodzieńczego „buntu”. Książka zrobiła ogromne wrażenie na młodych klubowiczach i została bardzo pozytywnie przyjęta. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad drugą częścią książki pt- „Karolina XL zakochana”, co zostało zaproponowane przez klubowiczów, którzy z niecierpliwością chcieli poznać dalsze losy głównej bohaterki.


Iwona Myłek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: