Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Logowanie do SOWA2

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Zapytaj bibliotekarza

DKK w Chłopicach

Marta Fox: "Karolina XL"

25-07-2011

Dnia 14 lipca (czwartek) o godz. 17.00 w Bibliotece Samorządowej w Chłopicach przy ciasteczkach i w miłej atmosferze odbyło się pierwsze z 9-ciu spotkań w ramach DKK. Na spotkaniu przedmiotem dyskusji była książka Marty Fox- „Karolina XL”. W spotkaniu uczestniczyło 6 osób. Dyskusja na temat książki opierała się na następujących aspektach życia młodych ludzi: tęsknotą za akceptacją, przyjaźnią, miłości, problemem dojrzewania. Klubowiczom bardzo podobała się książka, ponieważ poruszała problemy z ich życia, czyli życia młodzieży dorastającej. Uczestnicy podawali przykłady z ich codziennego życia i starali się odnaleźć w sobie pewne cechy charakteru, które zostały przedstawione u Karoliny XL.
Klaudia- jedna z klubowiczek stwierdzała, że: „Książka wciąga od samego początku, jest bardzo pouczająca, uczy tolerancji, akceptacji. Tytułowa bohaterka jest osobą odważną, walczącą o swoją godność i szacunek dla własnej osoby, pomimo swojej inności (nadwaga)”. Dominika natomiast zauważyła, że książka porusza problemy dorastania, inności z którymi spotyka się grono młodych ludzi w dzisiejszym świecie.
Autorka w sposób przejrzysty i prosty ukazuje problemy współczesnej młodzieży na przykładzie Karoliny XL w okresie dojrzewania i młodzieńczego „buntu”. Książka zrobiła ogromne wrażenie na młodych klubowiczach i została bardzo pozytywnie przyjęta. Na następnym spotkaniu będziemy dyskutować nad drugą częścią książki pt- „Karolina XL zakochana”, co zostało zaproponowane przez klubowiczów, którzy z niecierpliwością chcieli poznać dalsze losy głównej bohaterki.


Iwona Myłek
 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: