Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2017

Warsztaty kreatywnego recyklingu - relacja

06-06-2017

Warsztaty kreatywnego recyklingu

2. czerwca w ramach Festiwalu Wyczytanej Książki, w budynku WiMBP przy ul. Sokoła 13 odbyły się „Warsztaty kreatywnego recyklingu” pod kierunkiem Eliasza Dyrowa przy współudziale studentki Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego Agnieszki Ciury.

W warsztatach wzięły udział osoby zgłoszone z naboru poprzez stronę internetową Biblioteki.

Ideą warsztatów było wykorzystanie zniszczonych, zaczytanych książek, które stały się materiałem do prac plastycznych o charakterze użytkowym i dekoracyjnym. Uczestnicy warsztatów wykonywali girlandy motyli, bukiety kwiatów, wiszące papierowe balony oraz samoloty. Inwencja twórcza - zarówno dorosłych jak i młodzieży w trakcie warsztatów inspirowanych przez prowadzących, a ukierunkowanych na ponowne wykorzystanie papieru książkowego - okazała się na tyle bogata, że niektórzy uczestnicy zaproponowali swoje autorskie pomysły na recykling.

Warsztaty okazały się nie tylko zajęciami z papieroplastyki, ale także formą edukacyjną dotyczącą wykorzystania materiałów wtórnych oraz budowy książki.

----------------------------------------------------------------------------------