Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2016

Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Wygody w Wypożyczalni Muzycznej – relacja

23-11-2016


Wernisaż wystawy fotografii Jerzego Wygody –

Wypożyczalnia Muzyczna

 

22 listopada 2016 r. w Wypożyczalni Muzycznej odbyło się spotkanie z Jerzym Wygodą – autorem wystawy fotograficznej „Rzeszów ostatnich kilka dni…” Seria XII/XII (331-366).

 

Wernisaż wieńczący roczny cykl fotografii obrazujących codzienność stolicy Podkarpacia zgromadził we wtorkowy wieczór przy ul. Żeromskiego 2 sympatyków działalności zasłużonego dla miasta fotografika. Po przywitaniu oraz wprowadzeniu przez gospodynie miejsca Barbarę Chmurę – Dyrektor WiMBP w Rzeszowie oraz Barbarę Balicką – Kierowniczkę Wypożyczalni Muzycznej, autor wystawy uzmysłowił zebranym, jak na podstawie dokumentacji zdjęciowej zaobserwować można dynamikę zmian zachodzących w zabudowie i wizualizacji miasta, a także życiu ludzi związanych z Rzeszowem.

 

Wydawać by się mogło, że na zwyczajnych zdjęciach dostrzec można szczegół, który zmienia kontekst obserwowanego miejsca, czyniąc z kadru anegdotę wydarzającą się w określonym miejscu i czasie. Życie miasta zaobserwowane z perspektywy przypadkowego przechodnia choć daje obraz daleki od reklamowych widoków, jest rzeczywistym świadectwem czasu.
 

O udziale WiMBP w Rzeszowie w podjęciu tematu, o fotografowaniu „życia na gorąco” i swoich wędrówkach po Rzeszowie, patrzeniu na nasze miasto z różnych perspektyw, Jerzy Wygoda w dniu wernisażu opowiedział w Polskim Radiu Rzeszów słuchaczom przedpołudniowej audycji „Między nami” w rozmowie z red. Aliną Pochwat-Cichą.

 

Jerzemu Wygodzie gratulujemy zrealizowania wymagającego i ambitnego zadania oraz życzymy kolejnych pomysłów, które w przyszłości będą służyć Rzeszowianom.

 

Patronat honorowy nad wystawą objęło Podkarpackie Towarzystwo ZACHĘTA Sztuk Pięknych, patronat medialny „Nowiny – Gazeta Codzienna” oraz Polskie Radio Rzeszów.

 

Patryk Rak
 


Zdigitalizowane przez WiMBP w Rzeszowie kolekcje fotografii Jerzego Wygody:

____________________________________________________________________________________

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: