Archiwum wydarzeń 2016

27-05-2016

SPOTKANIE Z BOGDANEM LOGVYNENKIEM –

Wypożyczalnia Muzyczna

24 maja 2016 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie, w ramach „Przestrzeni Książki Ukraińskiej”, odbyło się spotkanie z Bogdanem Logvynenkiem – ukraińskim podróżnikiem, dziennikarzem i pisarzem.

Spotkanie dotyczyło przede wszystkim trzech wątków: prezentacji nowej książki pisarza, projektu „Перехожі” [Perechożi] oraz atrakcji turystycznych na Ukrainie.

Uczestnicy mieli okazję usłyszeć mnóstwo ciekawych historii, które wydarzyły się w życiu Bogdana Logvynenki jako podróżnika, zapoznać się z jego działalnością dziennikarską oraz omówić tematy kontrowersyjne, poruszone w książkach pisarza.

Bogdan Logvynenko, jak sam oświadczył, pisze „o wszystkich”. Jego bohaterami są zwykli ludzie, których najczęściej spotykał przypadkiem w czasie swych podróży. „Перехожі” jest dowodem na to, że historia przeciętnego człowieka może się okazać ciekawą, niepowtarzalną, godną, by o niej napisać, by ją rozgłosić. Jedna z takich historii została opisana w jego książce. Autor opisuje fakty, nie narzucając ich własnej interpretacji, aczkolwiek łamie stereotypy, dotyka drażliwych tematów, pokazując je ze wszystkich stron, nie tylko w świetle na ogół przyjętym w myślącym szablonowo społeczeństwie.

Padło dużo pytań od angażujących się w dyskusję uczestników. Wieczór został miło spędzony.

Spotkanie poprowadził student WSIiZ w Rzeszowie, młody dziennikarz Vlad Tsovma.

Spotkanie dofinansowane przez Konsula Honorowego Ukrainy w Rzeszowie Jerzego Krzanowskiego.

Alina Sakharuk

----------------------------------------------------