Archiwum wydarzeń 2016

TO SAMO… A INNE. Finisaż wystawy grafiki dr Joanny Janowskiej-Augustyn w Wypożyczalni Muzycznej – relacja

23-05-2016

TO SAMO… A INNE.

Finisaż wystawy grafiki dr Joanny Janowskiej-Augustyn –

Wypożyczalnia Muzyczna

W Wypożyczalni Muzycznej, 18 maja 2016 r., odbył się finisaż wystawy grafiki dr Joanny Janowskiej-Augustyn „To samo… a inne”.

Spotkanie stało się okazją dla autorki, by zaprezentować swoją twórczość w gronie przyjaciół, znajomych i studentów. Prace wykonane w technice druku cyfrowego, wielokrotnie nagradzane i wzbudzające duże zainteresowanie, Antoni Adamski – rzeszowski krytyk sztuki, w „Biznes i Styl” określił następująco: Trudno w jednym akapicie scharakteryzować twórczość artystki. Jej kompozycje przeniknięte są mrokiem, z którego wyłania się miękki zarys ludzkiego ciała, kamienna płyta lub abstrakcyjny kształt. Kontury rysuje padający z niewiadomego źródła promień światła. Modeluje on zarys postaci, przedmioty, figury geometryczne. W tej oszczędnej, dążącej do monumentalizmu przestrzeni rozgrywa się pokazany lapidarnie dramat samotności, lęku, obecności i nieobecności, nadziei i opłakiwania*.

Wypożyczalnia Muzyczna dziękuje Marcinowi Dudkowi za udostępnienie zdjęć.

Barbara Balicka

*Źródło: http://www.biznesistyl.pl/ludzie/sylwetki/263_joanna-janowska-augustyn-mowie-przez-milczenie.html

---------------------------------------------