Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2013

Wystawa rysunku AGNIESZKI PAWLIKOWSKIEJ - Wypożyczalnia Muzyczna

03-06-2013

Wypożyczalnia  Muzyczna

zaprasza  na wystawę rysunku

Agnieszki  Pawlikowskiej

Tradycją mini galerii  wystawienniczej prowadzonej w Wypożyczalni  Muzycznej, stało się prezentowanie twórczości studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W tym roku po raz drugi - bowiem niedawno prezentowaliśmy grafiki tegorocznej dyplomantki Pauliny Pogody - mamy możliwość zapromowania kolejnej młodej artystki z Krasnego.

Agnieszka Pawlikowska pochodzi z okolic Jarosławia, w którym ukończyła Liceum Plastyczne. Obecnie kontynuuje wcześniej podjęte studia w pracowni rysunku prof. zw. Stanisława Góreckiego i prof. UR Marleny Makiel - Hędrzak. Brała udział w kilku konkursach i wystawach.

Na naszej wystawie zobaczyć można rysunki ołówkiem w formacie 100x70 cm, które powstały z fascynacji linią jako najistotniejszego czynnika budującego płaszczyznę  rysunku.

Sama autorka tak o tym pisze:

„Gdy po raz pierwszy poszukując własnego stylu w rysunku zaczęłam pracować z linią zawładnęło mną wrażenie, że w odróżnieniu od podejmowanego tematu martwej natury, czy analizy modela[…]  linia sama w sobie, jako główny bohater pracy, stanowi dla mnie swoista zagadkę, którą do dziś z każdym nowopowstałym rysunkiem usilnie próbuję rozwiązać  i choć wcześniejsze tematy zawsze nasuwały mi oczywiste rozwiązania, to w przypadku linii jest to o wiele trudniejsze, a wręcz  niemal owiane jakąś tajemnicą, domagającą się odkrycia…”

Wystawę obejrzeć można w godzinach otwarcia Wypożyczalni Muzycznej , ul. S. Żeromskiego 2.

_______________________________________________________________________________