Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2013

"KOBIETA POZYTYWNA" - spotkanie w Wypożyczalni Muzycznej z KATARZYNĄ PAKOŚIŃSKĄ - relacja

21-03-2013

KATARZYNA PAKOSIŃSKA

"Kobieta pozytywna"

Kolejne spotkanie w ramach realizowanego przez nas w marcu cyklu „Dodaj życia do lat” zgromadziło bardzo liczną rzeszę wielbicieli Katarzyny Pakosińskiej oraz sympatyków… Gruzji.

O tym, że wielu mieszkańców naszego miasta żywi pozytywne uczucia do tego kraju mogliśmy się przekonać dwa lata temu, kiedy gościliśmy u nas Annę Dziewit-Meller i Marcina Mellera autorów książki "Gaumardżos. Opowieści z Gruzji", na którym to spotkaniu nasza biblioteka dosłownie „pękała w szwach”.

Książka pakosińsko-gruzińska „Georgialiki”, przyciągnęła równie dużą publiczność. Jej autorka barwnie - we właściwym sobie stylu - opowiadała o miłości, tęsknocie oraz magnetyzmie kultury i natury Gruzji, która fascynowała ją „od zawsze”. Wszystkie drogi Katarzyny Pakosińskiej prowadzą do Tbilisi, gdzie uczy dzieci, kieruje zespołem pieśni i tańca, działa na rzecz polonii zamieszkałej w tym kraju.

Narracja literacka, tak bardzo spójna z temperamentem autorki, pełna dygresji, anegdot, kobiecych refleksji, uczyniła spotkanie w Wypożyczalni Muzycznej wieczorem osobistych - równie wartko płynących - wspomnień, pełnej humoru gawędy. Wszyscy zebrani nie tylko świetnie się bawili, doładowując nadwyrężone długą zimą akumulatory pozytywnej energii, ale także utwierdzili się w przekonaniu, że warto „kapcie zamienić na szpilki” i pomimo różnych życiowych zakrętów, mieć optymistyczny stosunek do siebie i świata.

Dwie godziny obcowania z „Kobietą pozytywną” minęły jak moment i były powiewem wiosny w zimowym pejzażu marcowego Rzeszowa...

Po spotkaniu pozostały nam autografy, uśmiechnięte zdjęcia, no i oczywiście lektura książki do której zawsze można powrócić.

Barbara Balicka

WiMBP dziękuje Księgarni Epoka w Rzeszowie za dostarczenie egzemplarzy książki Katarzyny Pakosińskiej „Georgialki”.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------