Archiwum wydarzeń 2010

Wystawa Macieja Gulaka

25-11-2010

Wypożyczalnia Muzyczna zaprasza do obejrzenia interesującej wystawy malarstwa młodego twórcy pochodzącego z Tyczyna a zamieszkałego obecnie w Rzeszowie – MACIEJA GULAKA.

Prezentowane prace są syntezą lat studiów na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni prof. Stanisława Białogłowicza. Obrazy osadzone w dwóch nurtach: surrealizmu i abstrakcjonizmu są wyrazem młodzieńczego poszukiwania własnego języka twórczego i wynikają z wszechstronnych zainteresowań artysty. Nieustannej ciekawości świata , która nie jest wolna od refleksji nad sensem sztuki i jej rolą, nad istotą piękna w dzisiejszym świecie.

Sam autor tworzone przez siebie obrazy uważa za formę dialogu ze światem zewnętrznym, rodzaj oczyszczania duszy poprzez sztukę… Dodać by można, że także poszukiwaniem harmonii , ładu w niespokojnej rzeczywistości. Duża rolę w jego obrazach odgrywa światło, które przebija się przez geometryczne i organiczne formy kompozycyjne, dając wrażenie istnienia świata pozazmysłowego.

Maciej Gulak, oprócz zainteresowań plastycznych jest jednym z założycieli formacji tańca breakdance „WATAHA Breakers” oraz tancerzem w tej ekipie. Jak sam mówi: „Prezentujemy innym własną formę ekspresji, wielu uważa nas za pospolitych cwaniaczków lub kiepskich cyrkowców, natomiast my chcemy udowadniać, iż jest to forma sztuki, taniec pozwala nam zapomnieć o wszystkim co złe, to jest to co wyzwala w nas pozytywną energię.”

2009 – VII Podkarpackie Konfrontacje Fotograficzne, Galeria WDK w Rzeszowie.
2009 – wystawa zbiorowa „Portret Kobiety” – Teatr im.Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie
2009 – Malarskie Konfrontacje Polsko-Słowackie – Galeria Pod Ratuszem – Rzeszów
2008 – Wystawa zbiorowa członków koła RAZEM, Galeria Gala, Lublin.
2008 – Wystawa Zbiorowa „Schroń Sztukę” Opole
2008 – Wystawa zbiorowa Biblioteka UR
2008 – Wystawa Zbiorowa Teatr im. Wandy Siemaszkowej_ Rzeszów
2008 – Wystawa poplenerowa „Biecz 2008” Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania_ Rzeszów