Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2018

„Znajdź właściwą książkę i nagrodę” - zajęcia bibliotecze w Wypożyczalni Głównej - relacja

30-04-2018

„Znajdź właściwą książkę i nagrodę”
- zajęcia bibliotecze w Wypożyczalni Głównej

26 kwietnia 2018 r. Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie wspólnie z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Andersa w Rzeszowie zorganizowała zajęcia biblioteczne dla młodzieży szkolnej ph  „Znajdź właściwą książkę i nagrodę”. Przygotowane ćwiczenia  pomogły uczniom poznać układ księgozbioru na półkach z tzw. wolnym dostępem do zbiorów oraz nabyć umiejętność  dotarcia do potrzebnych dokumentów  z różnych dziedzin wiedzy  i  literatury pięknej.

Każdy z uczniów otrzymał do realizacji odrębne zadanie. Poszukiwania odbywały się w obrębie wszystkich pomieszczeń bibliotecznych, w których przechowywane są zbiory.

Zajęcia miały charakter konkursu albowiem po prawidłowym odszukaniu konkretnego egzemplarza książki można było otrzymać nagrodę ukrytą we właściwym dziale z którego pochodził poszukiwany wolumin.

Wszystkie odnalezione książki  młodzież samodzielnie zapisywała za pośrednictwem selfchecka na specjalnych kontach czytelniczych przeznaczonych do ćwiczeń, a także  zwracała je w czynnej całą dobę wrzutni zewnętrznej, ucząc się równocześnie obsługi tych nowoczesnych urządzeń.

Klasą 1 „FT” podczas wizyty w Wypożyczalni Głównej opiekowały się Krystyna Potoczna (bibliotekarka) i Elżbieta Pitera (nauczycielka biologii) z Zespołu Szkół Mechanicznych.

Włodziemierz Ratyński

Pliki do pobrania: