Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18305307 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2018

„Znajdź właściwą książkę i nagrodę” - zajęcia bibliotecze w Wypożyczalni Głównej - relacja

30-04-2018

„Znajdź właściwą książkę i nagrodę”
- zajęcia bibliotecze w Wypożyczalni Głównej

 

26 kwietnia 2018 r. Wypożyczalnia Główna WiMBP w Rzeszowie wspólnie z Zespołem Szkół Mechanicznych im. Gen. Władysława Andersa w Rzeszowie zorganizowała zajęcia biblioteczne dla młodzieży szkolnej ph  „Znajdź właściwą książkę i nagrodę”. Przygotowane ćwiczenia  pomogły uczniom poznać układ księgozbioru na półkach z tzw. wolnym dostępem do zbiorów oraz nabyć umiejętność  dotarcia do potrzebnych dokumentów  z różnych dziedzin wiedzy  i  literatury pięknej.


Każdy z uczniów otrzymał do realizacji odrębne zadanie. Poszukiwania odbywały się w obrębie wszystkich pomieszczeń bibliotecznych, w których przechowywane są zbiory.


Zajęcia miały charakter konkursu albowiem po prawidłowym odszukaniu konkretnego egzemplarza książki można było otrzymać nagrodę ukrytą we właściwym dziale z którego pochodził poszukiwany wolumin.


Wszystkie odnalezione książki  młodzież samodzielnie zapisywała za pośrednictwem selfchecka na specjalnych kontach czytelniczych przeznaczonych do ćwiczeń, a także  zwracała je w czynnej całą dobę wrzutni zewnętrznej, ucząc się równocześnie obsługi tych nowoczesnych urządzeń.


Klasą 1 „FT” podczas wizyty w Wypożyczalni Głównej opiekowały się Krystyna Potoczna (bibliotekarka) i Elżbieta Pitera (nauczycielka biologii) z Zespołu Szkół Mechanicznych.Włodziemierz Ratyński

Pliki do pobrania:

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: