Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
16265498 razy

Pogoda

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

Współpraca z

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Jacek Pałkiewicz w Wypożyczalni Głównej - relacja

05-10-2018

Jacek Pałkiewicz w Wypożyczalni Głównej
 

Z niespotykanym dotąd ogromnym zainteresowaniem spotkał się wieczór autorski z Jackiem Pałkiewiczem zorganizowany przez Wypożyczalnię Główną WiMBP w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 33a w dniu 3 października 2018 roku.  
 

Jacek Pałkiewicz jest podróżnikiem, odkrywcą, eksploratorem, pisarzem, reporterem, trenerem szkoły przetrwania i twórcą pierwszej na naszym kontynencie Akademii Survivalu, organizatorem i uczestnikiem ponad 100 wypraw, autorem ponad 40 publikacji, członkiem rzeczywistym Królewskiego Towarzystwa Geograficznego w Londynie, pracował jako oficer na statku oraz w kopalni diamentów w Sierra Leone i kopalni złota w Ghanie, ukończył szkołę dziennikarską w Mediolanie. Mieszka w Bassano del Grappa (Włochy).
 

Podczas spotkania opowiadał o swoim życiu i pasji jaką jest podróżowanie wspomagając się prezentacją slajdów. Wspominał o samotnym przepłynięciu Atlantyku łodzią ratunkową, odkrywaniu nielicznych cywilizacji i kultur opierających się niszczącym wpływom nowoczesności w Iranie Zachodnim, gdzie zetknął się z łowcami głów i kanibalizmem, w Górnym Orinoko czy Wietnamie, wyprawie która odkryła źródła Amazonki, swojej szkole przetrwania i podróży na Syberię oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, której plonem była wydana w 2016 roku w Polsce książka „Dubaj : prawdziwe oblicze”.


Słynny włoski dziennik „Corriere Della Sera” napisał: "Jacek Pałkiewicz zasłużył na umieszczenie w galerii najbardziej znanych podróżników naszych czasów".


Aktor Bogusław Linda powiedział: Jacek ma odwagę robić to, o czym większość z nas - małych chłopców - tylko marzy. I jeszcze jedno - potrafi o tym pisać. Szczerze zawistny Bogusław Linda".
 

Podróżnik Marek Kamiński powiedział: "Jest gwiazdą na firmamencie podróżniczym, tworzy turystyczny krajobraz - jego sposób na podróżowanie jest inspirujący dla młodych ludzi. Wyprawy Jacka były dla mnie inspiracją do odkrywania świata własną drogą. Różnorodność dziedzin, w których Jacek osiągał swoje cele, skłania do poszukiwania wciąż nowych wyzwań na biegunach, pustyni, oceanach. Jacku, po prostu, dzięki, że jesteś".


Dziennikarz Paweł Lisicki napisał: "Przecieram oczy, szczypię się w jeden policzek, drugi, ale nic nie pomaga. Czytając książkę o Jacku Pałkiewiczu, staję wobec świata tyleż niezwykłego, co realnego. Nawet nie potrafię mu zazdrościć takich przygód. Raczej jestem wdzięczny za to, co podczas nich przeżył, a może jeszcze bardziej za to, że potrafił o tym opowiedzieć".

 

Jacek Pałkiewicz po zakończeniu wykładu i prezentacji sprzedawał swoje książki oraz wpisywał liczne dedykacje, odpowiadał na wiele pytań i chętnie fotografował się ze swoimi czytelnikami.
 

Impreza zgromadziła ponad 80 osób, niestety ograniczone możliwości lokalowe wypożyczalni i względy bezpieczeństwa uniemożliwiły uczestniczenie w spotkaniu wszystkich chętnych osób. Pierwsi zainteresowani zajmowali miejsca  na 40 minut przed godziną rozpoczęcia spotkania.
 

Spotkanie zostało sfinansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2018 r.


Włodzimierz Ratyński
 

----------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: