Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2018

Konkurs „Znajdź właściwą książkę i nagrodę” – relacja z Wypożyczalni Głównej

18-06-2018

Konkurs „Znajdź właściwą książkę i nagrodę”
w Wypożyczalni Głównej

Współpraca Wypożyczalni Głównej WiMBP w Rzeszowie z Internatem Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie trwa od dobrych paru lat. Młodzież, mieszkająca w Internacie, odwiedza tutejszą wypożyczalnię - usytuowaną przy tej samej ulicy - kilka razy w miesiącu, uczestnicząc w interesujących zajęciach kulturalnych i edukacyjnych.

22 maja 2018 r. grupa uczennic i uczniów, pod opieką wychowawców Katarzyny Chudzik i Marty Rusin, wzięła udział w konkursie pt. „Znajdź właściwą książkę i nagrodę”.

Przygotowany konkurs pozwolił uczestnikom poznać układ księgozbioru na półkach z tzw. wolnym dostępem do zbiorów oraz nabyć umiejętność dotarcia do potrzebnych dokumentów z różnych dziedzin wiedzy i konkretnych pozycji z literatury pięknej.

Miłym zaskoczeniem dla młodzieży było odnajdywanie nagród ukrytych za wybranymi książkami. Dalszym etapem konkursu było samodzielnie zapisanie książek na konta czytelnicze za pośrednictwem selfchecka, czyli nowoczesnego urządzenia do samoobsługowego wypożyczania zbiorów, a także dokonanie ich zwrotu we wrzutni 24h.

Uczniowie miło i sympatycznie spędzili wieczór w Wypożyczalni Głównej, zdobywając nowe umiejętności i ciekawe nagrody.

---------------------------------------------------------------