Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
23797184 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

 


 


Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

SBP

DKK

Legimi

 

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
    01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

Archiwum wydarzeń 2021

Relacja ze spotkania DKK Książkołaki - 29.10.2021

03-11-2021

 

Relacja ze spotkania DKK Książkołaki - 29.10.2021

 

Wszystkie nasze tajemnice ja zakopię se w donicę.

Wszystkie nasze sekrety schowam pod ciepłe berety.

Nic nikomu nie powiem, bo dostanę po głowie.

Magdalena Witkiewicz, Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece, Warszawa 2020.

 

Co może kryć się w bibliotecznej piwnicy? Jak wygląda przesłuchanie w stylu FBI? Dlaczego Pani Franciszka ubiera się wyłącznie na czarno, a Pani Frania co chwilę zaskakuje nowym tatuażem i kolorem włosów? – na te i inne pytania próbowały odpowiedzieć dzieci podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Już po raz drugi w sezonie jesiennym Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie ugościł grupę Książkołaków. Tym razem tematów do rozmowy dostarczyła powieść Magdaleny Witkiewicz pt. „Burej. Banda z Tajemnica piwnicy w Bibliotece”. Na młodych czytelników czekały wyjątkowe niespodzianki: stół przyozdobiony jesiennymi liśćmi, uśmiechnięta dynia, wszędobylskie nietoperze i gorąca herbatka owocowa. W oczekiwaniu na Halloween dzieci chętnie dyskutowały o tym, czym powinna wyróżniać się powieść detektywistyczna, zastanawiały się nad tym, czy tego typu powieść powinna wzbudzać strach i niepokój, czy wystarczy delikatny dreszczyk emocji (pojawiło się hasło: powieść grozy), porównywały świeżo przeczytaną lekturę z innymi, wcześniej poznanymi książkami tego gatunku. Pojawiły się też rozważania na temat intuicji: czym jest i czy warto się nią kierować. Świetnym uzupełnieniem dyskusji była gra w: „Zgadnij kim jestem”; zabawa została przygotowana w mrocznym, tudzież w szpiegowskim klimacie – sympatycy Scooby Doo i Różowej Pantery również byli zachwyceni. Na zakończenie spotkania zdolne i pomysłowe Książkołaki wykonały piękne prace plastyczne. Nietoperze z papierowych rolek i czarnej bibuły oraz ozdobne przypinki – na długo będą przypominały o udanym wieczorze spędzonym w naszej bibliotece. Jeżeli chodzi o ocenę powieści Pani Magdaleny Witkiewicz, myślę, że uśmiechnięte buzie członków DKK (patrz fotorelacja) będą dla niej najlepszą rekomendacją.

 

Kilka słów o autorce:

Magdalena Witkiewicz - bestsellerowa autorka powieści dla dorosłych i dla dzieci, specjalistka od szczęśliwych zakończeń i dobrego humoru. Potrafi pisać o sprawach ważnych w lekkim stylu. Młodszym czytelnikom znana z serii o Lilce i jej szalonej rodzince.

 

Kilka słów o książce:

„Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece” to historia grupy rezolutnych dzieciaków, których nic nie powstrzyma przed rozwikłaniem tajemnicy lokalnej biblioteki. Głównym bohaterem jest „prawie” jedenastoletni Wiktor, który wraz z rodzicami i siostrą przeprowadza się z Warszawy do tzw. Dziury. Przygnębiony i zrozpaczony chłopak zostaje wciągnięty w miejscową aferę, a tym samym staje się honorowym członkiem tzw. Bura Team. Zabawa, humor, ciekawi bohaterowie, świetnie zarysowana akcja - to wszystko sprawia, że chce się sięgnąć po kolejne tomy przygód szalonych detektywów.

Sabina Dobrowolska

-----------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: