Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

19924650 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Legimi

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2020

Fleur Hitchcock – Morderstwo w środku zimy – spotkanie DKK „Książkołaków” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26-02-2020

Fleur Hitchcock – Morderstwo w środku zimy – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek „Książkołaków” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Podczas spotkania DKK dla dzieci, które odbyło się 14 lutego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie rozmawialiśmy o powieści zatytułowanej „Morderstwo w środku zimy” autorstwa Fleur Hitchcock; brytyjskiej pisarki, autorki powieści kryminalnych dla młodzieży.

Główna bohaterka zawiłej intrygi z wątkiem szpiegowskim to Maya, nastolatka mieszkająca z rodziną w Londynie. Jej rodzice i dziadek prowadzą sklep z meblami i armaturą, Maya posiada trójkę rodzeństwa, siostrę Zahrę oraz bliźnięta: Ishan i Precious.

Pewnego dnia dziewczynka wracając ze szkoły jest świadkiem przerażającej sceny. Na jednej z głównych ulic Londynu dostrzega przez szybę autobusu mężczyznę z bronią w ręku oraz kobietę, której grozi. Maya robi zdjęcie całego zdarzenia i od tej pory staje się pionkiem w międzynarodowej, szpiegowskiej grze. Po przesłuchaniu policja uznaje, że najlepiej byłoby gdyby świadek udał się w jakieś ustronne miejsce, tak aby był bezpieczny do czasu pojmania przestępców. Nastolatka wyjeżdża więc na wieś do swojej ciotki. Niestety szybko okazuje się, że bandyci są ciągle na tropie Mayi i zależy im na wyciszeniu całej sprawy. Po wielu perypetiach i z pomocą kuzyna oraz przyjaciół udaje się rozwiązać intrygę, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, ze cała wioska zostaje odcięta od świata, gdy drogi zasypuje gruba warstwa śniegu. W całej historii nie wszystko jest takie jakim się wydaje, a także nie każdy jest tym za kogo się podaje.

Powieść Fleur Hitchcock bardzo podobała się naszym klubowiczom; wartka akcja i zawiła fabuła, a także zaskakujące zakończenie gwarantują wspaniałą rozrywkę i trzymają czytelnika w napięciu. Książka otrzymała od Klubowiczów jedne z najwyższych ocen wśród ostatnio przeczytanych.

Nasze spotkanie miało miejsce w Dniu Świętego Walentego; korzystając z tej okazji wykonaliśmy wspólnie kartki Walentynkowe. Mieliśmy również okazję „pozwiedzać” Londyn i okolice za pomocą funkcji Google Street View.

Hanna Szafrańska

-----------------------------------------------------