Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19924650 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2020

Fleur Hitchcock – Morderstwo w środku zimy – spotkanie DKK „Książkołaków” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

26-02-2020

Fleur Hitchcock – Morderstwo w środku zimy – spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książek „Książkołaków” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

Podczas spotkania DKK dla dzieci, które odbyło się 14 lutego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie rozmawialiśmy o powieści zatytułowanej „Morderstwo w środku zimy” autorstwa Fleur Hitchcock; brytyjskiej pisarki, autorki powieści kryminalnych dla młodzieży.

 

Główna bohaterka zawiłej intrygi z wątkiem szpiegowskim to Maya, nastolatka mieszkająca z rodziną w Londynie. Jej rodzice i dziadek prowadzą sklep z meblami i armaturą, Maya posiada trójkę rodzeństwa, siostrę Zahrę oraz bliźnięta: Ishan i Precious.

 

Pewnego dnia dziewczynka wracając ze szkoły jest świadkiem przerażającej sceny. Na jednej z głównych ulic Londynu dostrzega przez szybę autobusu mężczyznę z bronią w ręku oraz kobietę, której grozi. Maya robi zdjęcie całego zdarzenia i od tej pory staje się pionkiem w międzynarodowej, szpiegowskiej grze. Po przesłuchaniu policja uznaje, że najlepiej byłoby gdyby świadek udał się w jakieś ustronne miejsce, tak aby był bezpieczny do czasu pojmania przestępców. Nastolatka wyjeżdża więc na wieś do swojej ciotki. Niestety szybko okazuje się, że bandyci są ciągle na tropie Mayi i zależy im na wyciszeniu całej sprawy. Po wielu perypetiach i z pomocą kuzyna oraz przyjaciół udaje się rozwiązać intrygę, co nie jest łatwe, biorąc pod uwagę, ze cała wioska zostaje odcięta od świata, gdy drogi zasypuje gruba warstwa śniegu. W całej historii nie wszystko jest takie jakim się wydaje, a także nie każdy jest tym za kogo się podaje.

 

Powieść Fleur Hitchcock bardzo podobała się naszym klubowiczom; wartka akcja i zawiła fabuła, a także zaskakujące zakończenie gwarantują wspaniałą rozrywkę i trzymają czytelnika w napięciu. Książka otrzymała od Klubowiczów jedne z najwyższych ocen wśród ostatnio przeczytanych.

 

Nasze spotkanie miało miejsce w Dniu Świętego Walentego; korzystając z tej okazji wykonaliśmy wspólnie kartki Walentynkowe. Mieliśmy również okazję „pozwiedzać” Londyn i okolice za pomocą funkcji Google Street View.

 

Hanna Szafrańska

-----------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: