Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19924799 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Deklaracja dostępności

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Zapytaj bibliotekarza

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2020

„Baranek Bronek”, „Marvin wanted more!” – spotkanie BAJKOTEKI – Książkowego Klubu Malucha w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

19-02-2020

„Baranek Bronek”, „Marvin wanted more!” – spotkanie BAJKOTEKI – Książkowego Klubu Malucha w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

 

17 lutego w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie odbyło się spotkanie Bajkoteki – Książkowego Klubu Malucha, działającego w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki,  pod patronatem Instytutu Książki.

 

Tym razem nasi najmłodsi Czytelnicy poznali bohaterów opowiadań o barankach – Marvina i Bronka (książki: „Baranek Bronek” Roba Scottona oraz „Marvin wanted more!” Josepha Theobalda).

 

Gościem specjalnym była zaprzyjaźniona z biblioteką Teresa Muller – lektorka i nauczycielka języka angielskiego, która przeczytała historię Marvina po angielsku.

 

Baranek Bronek mieszka na Żabim Mokradełku. Ale nie jest taki, jak inne baranki. Wszyscy jego przyjaciele  zasypiają grzecznie bez najmniejszego kłopotu, a Bronek nie może zasnąć. Co ma zrobić zwierzak, który cierpi na bezsenność? Próbuje wielu sposobów, bardzo niezwykłych, a czasem wręcz niebezpiecznych, aż w końcu odnajduje właściwy - jedyny pewny sposób na zasypianie. Książka jest dziełem angielskiego rysownika i projektanta ceramiki, szkła, pocztówek i tekstyliów, Roba Scottona.

 

Bohaterem drugiej bajki jest Marvin, który za wszelką cenę próbuje dorównać swoim kolegom ze stada, którzy są od niego więksi i silniejsi. Dlatego Marvin je ponad miarę, aby stać się jak największym, niestety wszystko obraca się przeciwko niemu. Jest to przewrotna opowieść o tym, jak brak umiaru może nam zaszkodzić.

 

Podczas zajęć dzieci miały za zadania rozpoznać inne zwierzęta zamieszkujące farmę, ubrać baranka oraz wykonać  sympatyczne baranki z waty i papierowych talerzyków. 
 

Hanna Szafrańska

--------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: