Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Logo Biuletynu Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19924590 razy

Pogoda

Swiat Pogody .pl

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

Legimi

 

Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną

 

 


Zakup usług dostarczania publikacji drogą elektroniczną zrealizowano w 2020 r. ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

 

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

fb WiMBP

 

 

 

 

 


 

Archiwum wydarzeń 2020

Michael Thomas Ford - Notatki samobójcy - relacja ze spotkania DKK

19-02-2020

Michael Thomas Ford - Notatki samobójcy - relacja ze spotkania DKK

 

Michael Thomas Ford urodził się w Afryce, potem podróżował po całym świecie. Obecnie mieszka w USA w stanie Maryland z siedmioma psami, pięcioma końmi i czterema kotami. Jest uznanym autorem książek dla młodzieży. „Notatki samobójcy” to pierwsza z powieści pisarza przetłumaczona na język polski.

 

Piętnastoletni Jeff trafia do szpitala psychiatrycznego po nieudanej próbie samobójczej. Ma spędzić czterdzieści pięć dni na oddziale dla nastolatków i wziąć udział w terapii grupowej. Chłopak uparcie twierdzi, że nie ma o czym mówić i nie chce poddać się leczeniu. Okazuje się jednak, że nie jest szczery nawet z samym sobą.

 

„Notatki samobójcy” to dziennik Jeffa, opisujący 45 dni pobytu na oddziale psychiatrycznym. Oprócz własnych doświadczeń,  chłopak opisuje problemy poznanych tu osób oraz przebieg całej terapii i spotkań z doktorem Katzrupusem. Ostatecznie  zbuntowany i przerażony  Jeff powoli "otwiera" się przed psychiatrą, który pomaga mu zrozumieć siebie.

 

Temat powieści jest dość kontrowersyjny. Tematyka homoseksualizmu jest nadal dla wielu tematem tabu, podobnie zresztą jak i samobójstwo. A sam pamiętnik Jeffa  jest bardzo intymny, pełen sarkazmu i szczerości. Do tego dochodzą dosadne sceny odkrywania własnej seksualności, które mocno bulwersują, ale też sprawiają, że Jeff przełamuje się. Jest to prawdziwe studium psychologiczne młodego człowieka, z jego wewnętrznym rozdarciem, autodestrukcyjnym brakiem samoakceptacji i niszczącym wstydem. Klubowiczom bardzo spodobał się sarkastyczny sposób narracji, o dziwo pełen humoru i ironii. Wszystko to przydało prawdziwości całej historii.


Agnieszka Dworak

--------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: