Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546864 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

„Czy to już święta?” Jane Chapman na spotkaniu Książkowego Klubu Malucha „BAJKOTEKA” w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

23-12-2019

 „Czy to już święta?” Jane Chapman na spotkaniu Książkowego Klubu Malucha „BAJKOTEKA”
w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

Jane Chapman to brytyjska ilustratorka i autorka  literatury dziecięcej. W roku 1993 ukończyła studia na kierunku rysunek na Brighton University. W ciągu 20 lat pracy, wraz z mężem, zilustrowała ponad 180 książek, które przez cały ten czas zachwycają dzieci z całego świata.

„Czy to już święta?” to zabawna i ciepła opowieść dla małych czytelników i ich rodziców zarazem. Kreska Jane Chapman dodaje książeczce ciepła i świątecznej magii. Mały Miś wprost nie może doczekać się świąt i ciągle dopytuje dużego Misia, kiedy w końcu nadejdą. Zanim jednak przyjdą Święta, jest przecież mnóstwo rzeczy do zrobienia – trzeba upiec ciasto, zapakować prezenty, no i ubrać choinkę. Ale jak to wszystko zrobić, kiedy wkoło tyle się dzieje, a mały misiowy pomocnik – najlepszy pakowacz na świecie - potrafi nieźle nabroić, co bynajmniej nie przyspiesza nadejścia świętowania.


Krótka historia pozwala nam na przeżywanie wraz z dziećmi okresu oczekiwania na ten bardzo wyjątkowy i uwielbiany przez nas świąteczny czas. Rozładowuje również, pewne napięcia związane ze świąteczną gorączką i tym, że to tak naprawdę na rodziców spada cały trud przedświątecznych przygotowań, podczas gdy dzieci wcale nie pomagają , a czasem nawet wręcz przeciwnie…


Opowiadanie przypomina nam dorosłym, że dzieci są tylko dziećmi, które bardzo mocno przeżywają Święta. A cała bożonarodzeniowa otoczka pełna kolorów,  światełek, pysznego jedzenia, prezentów oraz czas spędzony w rodzinnej i ciepłej atmosferze,  jest dla dziecka ogromnie ważna. I to właśnie ta magia wzbudza w najmłodszych mnóstwo emocji i niesamowite pokłady energii. Tak jak u Małego Misia, który dzielnie pomaga, chociaż w rzeczywistości robi jeszcze większe zamieszanie. Duży Miś jednak się nie gniewa i docenia chęci malucha. Opowieść prowadzona jest  na dwóch płaszczyznach – słownej i ilustracyjnej, co doskonale oddaje humorystyczne sytuacje związane z ogromnym zapałem Małego Misia do pomocy.


Uczestnikom spotkania bardzo spodobały się ilustracje oraz misiowe przygotowania do Świąt. Książeczka zainspirowała małych czytelników do wspólnej zabawy w ubieranie choinki, dopasowywanie kolorowych bombek, czy dobieranie mikołajowych „akcesoriów”. Mali klubowicze namalowali także, pięknie przystrojone choinki przy pomocy plastikowych widelców oraz farb akrylowych.

Agnieszka Dworak

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: