Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

Świąteczne obyczaje – spotkanie autorskie ze Stanisławą Bełch w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

18-12-2019

17 grudnia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie ze Stanisławą Bełch, regionalną poetką i autorką opowiadań dla dzieci. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z rzeszowskich szkół podstawowych, a tematem przewodnim były tradycje i obyczaje zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Autorka opowiedziała dzieciom o czym myśli i czym kieruje się pisząc książki dla najmłodszych czytelników; przedstawiła bohaterów swoich opowieści; przygody dwóch kocich przyjaciół: Snipka i Kocia, którzy odwiedzają różne miejsca w Polsce, a także bohaterów cyklu książek zatytułowanych „Wesołe opowieści”.

Pani Stanisława jest autorką książki dla dzieci o tematyce wolnościowej pt.: „Święto Niepodległości”, wydanej z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W trakcie zajęć uczestnicy mogli poznać fragmenty opowiadań, a także historyczne miejsca, pomniki, tablice pamiątkowe związane z okresem powstawania II Rzeczypospolitej, jakie można zobaczyć w Rzeszowie.

Przedświąteczne spotkanie to okazja do rozmowy i poznania obyczajów oraz tradycji jakie panują w naszych domach, a także o świątecznych ozdobach, które każdy może własnoręcznie wykonać.

Na zakończenie uczestnicy wykonali kolorowe bombki i gwiazdki choinkowe z papieru.

Hanna Szafrańska

---------------------------------------------------