Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

„Kastor uprawia fasolkę” - Lars Klinting w DKK „Bajkoteka – książkowy Klub Malucha” – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

09-12-2019

– relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

Przygody bohatera serii książek autorstwa Larsa Klintinga – sympatycznego  bobra Kastora i jego przyjaciela Maciusia stały się inspiracją do zabawy podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla najmłodszych.

Jest to książka edukacyjna, połączenie ciepłej opowieści o bobrach i lektury ogrodniczej; przeznaczona dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Zawiera proste, krótkie zdania i piękne, nastrojowe ilustracje, własnoręcznie wykonane przez autora.

Tym razem Kastor postanowił zacząć uprawiać fasolkę; wszystkie etapy tej pracy są dokładnie opisane i zilustrowane tak, aby każde dziecko mogło samo spróbować swoich sił w opiece nad roślinką. Autor dokładnie opisuje, jakie narzędzia były potrzebne i jak po kolei przebiegały etapy sadzenia, co jest niezwykle pomocne wszystkim maluchom, które zechciałyby spróbować swoich sił w ogrodnictwie, nie potrzebujemy bowiem posiadać dużej działki, na początek wystarczy nam doniczka, miejsce na parapecie i odrobina słońca.

W trakcie zajęć razem z najmłodszymi uczestnikami Klubu rozpoznawaliśmy różnego rodzaju ziarna, dopasowaliśmy kształty, poszukiwaliśmy owadów żyjących na łąkach, a także zasadziliśmy fasolki według instrukcji Kastora. Dzieci zabrały swoje sadzonki do domu, by móc je doglądać wspólnie z rodzicami.

Serdecznie dziękujemy za miło spędzony czas i zapraszamy na kolejne spotkania Klubu.

Hanna Szafrańska

-----------------------------------------------------------------------------------------------------