Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” w DKK dla dzieci – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

09-12-2019

Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” w DKK dla dzieci
– relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci – „Książkołaki” wziął udział w akcji „Czytanie szkołą mistrzów” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu w ramach projektu 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W ramach akcji przez trzy miesiące podczas spotkań Klubu w naszej bibliotece odbywały się twórcze zajęcia, oparte na książkach wyróżnionych w Nagrodzie - Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Jedną z przeczytanych lektur była powieść Marcina Pałasza pt.: „Sposób na Elfa”, opowiadająca o przyjaźni człowieka i psa Elfa; historia wypełniona po brzegi humorem oraz wartościami, które przekazywane są w sposób prosty, bez moralizowania, czy perspektywy wszechwiedzącego dorosłego. Autor przełamuje dystans, wywołuje uśmiech na twarzach czytelników i jednocześnie pokazuje to, co najważniejsze w relacji rodzic – dziecko, czy właściciel – zwierzę. Klubowicze poznali sympatycznego psa i „jego ludzi”, których wcale nie tak łatwo wychować.

„Sposób na Elfa” to pierwsza część cyklu o przygodach Elfa; czworonoga, który zanim trafił do swojej rodziny mieszkał wraz z siostrę Erką w schronisku i marzył o spacerach z człowiekiem.

W trakcie spotkania poznaliśmy platformę internetową Storybird.com i wspólnie stworzyliśmy ilustrowane opowiadania inspirowane przeczytaną książką.

Hanna Szafrańska

-------------------------------------------------------------------------------------