Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18561945 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” w DKK dla dzieci – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

09-12-2019

 Marcin Pałasz „Sposób na Elfa” w DKK dla dzieci
– relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

Dyskusyjny Klub Książki dla Dzieci – „Książkołaki” wziął udział w akcji „Czytanie szkołą mistrzów” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu w ramach projektu 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. W ramach akcji przez trzy miesiące podczas spotkań Klubu w naszej bibliotece odbywały się twórcze zajęcia, oparte na książkach wyróżnionych w Nagrodzie - Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego.

Jedną z przeczytanych lektur była powieść Marcina Pałasza pt.: „Sposób na Elfa”, opowiadająca o przyjaźni człowieka i psa Elfa; historia wypełniona po brzegi humorem oraz wartościami, które przekazywane są w sposób prosty, bez moralizowania, czy perspektywy wszechwiedzącego dorosłego. Autor przełamuje dystans, wywołuje uśmiech na twarzach czytelników i jednocześnie pokazuje to, co najważniejsze w relacji rodzic – dziecko, czy właściciel – zwierzę. Klubowicze poznali sympatycznego psa i „jego ludzi”, których wcale nie tak łatwo wychować.

„Sposób na Elfa” to pierwsza część cyklu o przygodach Elfa; czworonoga, który zanim trafił do swojej rodziny mieszkał wraz z siostrę Erką w schronisku i marzył o spacerach z człowiekiem.


W trakcie spotkania poznaliśmy platformę internetową Storybird.com i wspólnie stworzyliśmy ilustrowane opowiadania inspirowane przeczytaną książką.

 

Hanna Szafrańska
 


-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: