Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18546878 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży – relacja

06-12-2019

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

 

Podczas listopadowych zajęć w bibliotece świętowaliśmy 117. urodziny Pluszowego Misia, który jest niezmiennie inspiracją dla pisarzy i ilustratorów do tworzenia opowieści  dla najmłodszych. Miś to jedna z popularniejszych zabawek, przyjaciel dzieci, towarzysz pomagający zasypiać i pocieszyciel, walczący z codziennymi smutkami.

Każde spotkanie z misiowym bohaterem zaczynaliśmy od czytania książek, wśród których znalazły się takie tytuły jak: „Proszę mnie przytulić” Przemysława Wechterowicza, il. Emilia Dziubak; „Pan Miś chrapie” Karmy Wilson, il. Jane Chapman; „Kto przytuli Misia Tulisia” Davida Mellinga. Każda z historii opowiadała o wartościach przyjaźni, bliskości i zaletach płynących z przytulania. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz grono bohaterów z książek i bajek. Była to okazja do przypomnienia niedźwiadków z dobranocek – Misia Uszatka, Kudłatka, Colargola, Gumisiów czy Troskliwych Misiów. Rozmowie towarzyszyły również zabawy polegające na wyszukiwaniu niedźwiadków, liczne zagadki i rebusy oraz ćwiczenia manualne i fizyczne (karmienie misia czy podążanie za śladami zwierząt).

W części warsztatowej dzieci wykonywały kolorowe laurki dla pluszowego solenizanta, życząc mu kolejnych stu lat, opiekuńczych właścicieli i niesłabnącej popularności. Na zakończenie zajęć najmłodsi czytelnicy mogli zagłosować na ulubioną książkę o misiach, biorących udział w listopadowym Pojedynku Książek.

Marcelina Janisz

---------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: