Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18487567 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
          01 02
03 04 05 06 07 08 09
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

„Odkrywajmy Europę – przystanek Finlandia”. Spotkanie z Ewą Nowak-Koprowicz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

08-08-2019

 

„Odkrywajmy Europę – przystanek Finlandia”.

Spotkanie z Ewą Nowak-Koprowicz w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży WiMBP

 

Siódmego sierpnia odwiedziła nas Ewa Nowak-Koprowicz, koordynatorka Europe Direct Rzeszów, która poprowadziła spotkanie z dziećmi spędzającymi wakacyjny czas w bibliotece, w ramach akcji „Książka na wakacje”. Było to już kolejne spotkanie z cyklu „Unia Europejska i ja. Razem od 15 lat”, przybliżające uczestnikom różne kraje członkowskie Unii Europejskiej; tym razem tematem rozmowy stała się Finlandia, która w lipcu objęła prezydencję w Radzie UE.
 

Dzieci poznały podstawowe informacje dotyczące Finlandii, zakresu terytorialnego, wyglądu flagi, godła narodowego i liczebności ludności zamieszkałej na tym terenie oraz bogatą kulturę, zwyczaje i tradycje tego niezwykle ciekawego państwa, które może poszczycić się wspaniałą przyrodą. W Finlandii znajduje się ponad 178 000 jezior, obfituje w zieleń, bogatą faunę oraz florę. To właśnie tu spotkać można renifery i psy zaprzęgowe.  Prowadząca opowiedziała również, o wielkiej kreatywności Finów, jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju rywalizacje sportowe (jak np. konkurs na rzut żoną, czy własną, niezwykle rozbudowaną wersję baseballu, która zdobywa coraz większą popularność na całym świecie). Finowie to naród posiadający ciekawe tradycje (Dzień Siedmiu Śpiących), które kultywują od pokoleń.


Dzieciom uczestniczącym w zajęciach Finlandia kojarzyła się głównie z Laponią i Świętym Mikołajem i krainą Muminków, ale także ze sportem; wielu znanych kierowców Formuły 1 wywodzi się właśnie z tego kraju. Podczas spotkania poznaliśmy również kuchnię fińską, wiele atrakcji turystycznych i kilka najważniejszych zwrotów w tym trudnym języku.


Hanna Szafrańska

----------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

 

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: