Biuletyn Informacji Publicznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie

22029510 razy

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0

Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego

SBP

DKK

Legimi

Rok Lema 2021

Przeszłość w pamiątkach ukryta

Academica - Cyfrowa Biblioteka Publikacji Naukowych

System informacji prawnej Legalis

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zapytaj bibliotekarza

Archiwum wydarzeń 2019

Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA. Zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

18-07-2019

Odkrywajmy Europę! Przystanek – RUMUNIA.

Zajęcia wakacyjne w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

Na kolejnym wakacyjnym spotkaniu gościliśmy Ewę Nowak-Koprowicz z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct Rzeszów. Pani Ewa współpracuje z biblioteką prowadząc cykliczne zajęcia dla dzieci i młodzieży o krajach Unii Europejskiej.

Wakacje to dla większości z nas czas podróży. Jednak tym, którzy zostali w mieście biblioteka oferuje podróże wirtualne po Europie. Na dzisiejszych zajęciach odkrywaliśmy Rumunię. Uczestnicy zajęć zlokalizowali kraj na mapie, sprawdzili czy Rumunia i Polska mają wspólnego sąsiada, czy Rumunia ma dostęp do morza i co przypomina swoim kształtem. Następnie prowadząca zabrała dzieci na wirtualną podróż po tym pięknym kraju, odkrywając przed nimi niesamowitą przyrodę oraz bogactwo dzikich zwierząt, zarówno w górach jak i w delcie Dunaju. Uczestnicy zajęć biorąc czynny udział w zabawie, poznali wiele ciekawostek, między innymi: kto wynalazł insulinę, gdzie leży Transylwania, w jakiej dziedzinie sportowej Rumuni osiągają najlepsze wyniki. Dowiedzieli się też co to jest papanasi i ciorba J. Na zakończenie prowadząca malowała chętnym dzieciom flagę Rumuni na dłoni. Taka forma zwiedzania Europy z pewnością zachęca dzieci do poznawania otaczającego ich świata.

Anna Pieniążek

--------------------------------------------------------------------------