Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
18859242 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
  01 02 03 04 05 06
07 08 09 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2019

David McKee „Elmer i dziadek Eldo” w Książkowym Klubie Malucha – Bajkoteka - relacja

21-01-2019

David McKee „Elmer i dziadek Eldo”
w Książkowym Klubie Malucha – Bajkoteka

 

Na pierwszym w tym roku  spotkaniu dzieci i rodziców w Książkowym  Klubie Malucha – Bajkoteka  spędziliśmy czas z Elmerem i jego dziadkiem Eldo. Tym razem David McKee opowiedział jak Elmer odwiedził swojego dziadka. Mały słonik przyniósł dziadkowi jego ulubione owoce w podarunku. Prezent stał się pretekstem do wspomnień z dzieciństwa. Elmer przypomniał dziadkowi, jak Ten kiedyś zabierał go na spacery i aby odświeżyć więź dziadek i wnuk wyruszyli na krótką wędrówkę.
 

Eldo nie potrafi ukryć radości z tego, że Elmer mimo tego iż jest już duży, dalej pamięta o swoim dziadku. W lekki i zabawny sposób, autor uczy dzieci jak ważne jest dbanie o bliskich. Pokazanie, że o nich pamiętamy, że są dla nas ważni, jest cenniejsze niż najdroższe prezenty. Opowiadanie jest pełne ciepła i radości wynikających ze wspólnych  chwil zabawy dziadka z wnukiem. A jak się okazuje - spotkania z dziadkiem to naprawdę świetna zabawa. Jak zawsze sympatyczny słoń w kratkę pokazuje najmłodszym, że warto być dla innych.


Dzieciom, które są już zaprzyjaźnione z Elmerem, bardzo podobała się ciepła rodzinna historia oraz kolorowe ilustracje. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści, by następnie samemu wypróbować w co jeszcze można bawić się z dziadkami lub rodzeństwem, czy rodzicami. Przecież nie tylko słonie w kolorową kratkę kochają zabawę! Mali Klubowicze spróbowali swoich sił w grach sensorycznycz bałwankiem oraz pingwinami i magnesami. Poćwiczyli również pamięć słuchową przy pomocy klocków dźwiękowych oraz wzrokową odgadując zagadki z baśniowymi kartami memo.


Agnieszka Dworak

-----------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: