Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19274692 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Zapisane w terenie - gra miejska zorganizowana w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży - relacja

25-09-2018

Zapisane w terenie – gra miejska zorganizowana w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży

w ramach XXVI. Europejskich Dni Dziedzictwa 

 

Z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, których tegoroczna odsłona odbywa się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”, Oddział dla Dzieci i Młodzieży przygotował historyczno-literacką grę miejską - „Zapisane w terenie”. W grze wzięła udział młodzież w wieku gimnazjalnym.

15 września 2018 r. o godz. 10:00 uczestnicy zabawy obejrzeli film dokumentalny o Franciszku Kotuli, następnie zaopatrzeni w mapę miasta i Kartę Gry rozpoczęli „wyścig”. W grze wzięło udział 6 drużyn z rzeszowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie oraz ich opiekunowie musieli pokonać 10 punktów kontrolnych. W każdym z nich czekało zadanie lub pytanie do rozwiązania oraz podpowiedź do kolejnego etapu gry . Odpowiedzi należało wpisać do KG. Uczestnicy odwiedzili, m.in.: Zamek Lubomirskich, księgarnię „Epoka”, przeszli najstarszą ulicą Rzeszowa zwaną dawniej Pańską, zawitali do Czytelni WiMBP, Urzędu Marszałkowskiego i Wypożyczalni Muzycznej. Dłużej zatrzymali się na Rynku, jedno z zadań polegało na znalezieniu tablicy pamiątkowej na Ratuszu. Kolejnym zadaniem było poszukiwanie daty odbudowy studni. Na „Starym Cmentarzu” drużyny spotkały tajemniczego Agenta, od którego dostały koperty z zadaniami. Należało znaleźć na murze tablice upamiętniające osoby zasłużone dla miasta oraz rozszyfrować znaczenie znaku kotwicy.

Ostatnim etapem i zarazem metą gry miejskiej był Oddział dla Dzieci i Młodzieży. Udział w grze przyniósł wiele emocji, w zabawie nie przeszkodził nawet deszcz. Drużyny, które uzyskały największą liczbę punktów otrzymały nagrody w postaci kart podarunkowych do Empiku i innych ciekawych gadżetów, pozostałym uczestnikom wręczono nagrody pocieszenia. Tegorocznymi zwycięzcami zostały uczennice Zespołu Szkół nr 4, II miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 21, a III miejsce przypadło uczennicom Szkoły Podstawowej nr 1.

Zwycięzcom nagrody wręczyły: Monika Ohar-Pawiak – Z-ca Dyrektora WiMBP w Rzeszowie, Renata Pasternak – kierownik Działu Udostępniania Zbiorów WiMBP w Rzeszowie oraz Agnieszka Dworak – kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie.

Biblioteka składa serdeczne podziękowania sponsorom nagród oraz partnerom Gry miejskiej: Punktowi Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów oraz Głównemu Punktowi Informacyjnemu o Funduszach Europejskich w Rzeszowie.

 

Anna Pieniążek

Wywiad: http://radiovia.com.pl/aktualnosci/zapisane-w-terenie-gra-miejska-w-ramach-europejskich-dni-dziedzictwa

-------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: