Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
        01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

Z książką na wakacjach – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

05-09-2018

Z książką na wakacjach – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

Wakacyjne zajęcia w bibliotece organizowane dla dzieci spędzających lato w mieście, to czas wypełniony ciekawymi książkami, warsztatami plastycznymi oraz różnego rodzaju zabawami. W ofercie znalazły się także zajęcia z cyklu Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów.

Uczestnicy zajęć rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne, malując wzory na kamieniach, tworząc pejzaże z kolorowego piasku, zapoznali się z techniką collage i decoupage, a także spróbowali swych sił w ludowych wycinankach. Dowiedzieli się również, co to jest recykling, wykonali zwierzątka z pudełek, świeczniki ze słoików, kolorowe meduzy z plastikowych butelek oraz indiańskie łapacze snów. Na zajęciach literackich dzieci poznawały tajemnice morskich głębin, bawiły się w paleontologów i archeologów, wymyślały reklamy, pogłębiały swą wiedzę o zwierzętach, rozmawiały o przyjaźni i bezpieczeństwie nad wodą oraz tworzyły komiksy. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju gier, zagadek i quizów.

Lato sprzyja podróżom i poznawaniu nowych miejsc, tę rozrywkę zapewniły panie z Punktu Informacji Europejsckiej – Europe Direct Rzeszów. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć, podczas których wiele dowiedziały się o krajach Europy, ich kulturze, zwyczajach, położeniu, a także o środkach płatniczych, hymnach i strukturze państw. Dzięki tym wirtualnym podróżom „odwiedziliśmy” wiele krajów Europy. Warsztaty zakończyły się sprawdzeniem zdobytej wiedzy za pomocą testu.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki” przeczytali zbiór opowiadań Justyny Bednarek pt.: „Babcocha”, na podstawie którego odbyły się zajęcia dla wszystkich chętnych czytelników. Natomiast na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży czytano i rozmawiano o  powieści  „Siedem sióstr” Lucindy Riley.

Na zakończenie wakacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Najaktywniejszy Czytelnik Lata”, w którym wzięło udział 12 dzieci w wieku 7-15 lat. Tegoroczni zwycięzcy, to: Oliwia Pszona, Maciej Warchoł, Matylda Pawłowska i Paweł Irzeński. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym plebiscycie.

Anna Pieniążek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: