19274456 razy

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Archiwum wydarzeń 2018

Z książką na wakacjach – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

05-09-2018

Z książką na wakacjach – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

Wakacyjne zajęcia w bibliotece organizowane dla dzieci spędzających lato w mieście, to czas wypełniony ciekawymi książkami, warsztatami plastycznymi oraz różnego rodzaju zabawami. W ofercie znalazły się także zajęcia z cyklu Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów.

Uczestnicy zajęć rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne, malując wzory na kamieniach, tworząc pejzaże z kolorowego piasku, zapoznali się z techniką collage i decoupage, a także spróbowali swych sił w ludowych wycinankach. Dowiedzieli się również, co to jest recykling, wykonali zwierzątka z pudełek, świeczniki ze słoików, kolorowe meduzy z plastikowych butelek oraz indiańskie łapacze snów. Na zajęciach literackich dzieci poznawały tajemnice morskich głębin, bawiły się w paleontologów i archeologów, wymyślały reklamy, pogłębiały swą wiedzę o zwierzętach, rozmawiały o przyjaźni i bezpieczeństwie nad wodą oraz tworzyły komiksy. Nie zabrakło oczywiście różnego rodzaju gier, zagadek i quizów.

Lato sprzyja podróżom i poznawaniu nowych miejsc, tę rozrywkę zapewniły panie z Punktu Informacji Europejsckiej – Europe Direct Rzeszów. Dzieci uczestniczyły w cyklu zajęć, podczas których wiele dowiedziały się o krajach Europy, ich kulturze, zwyczajach, położeniu, a także o środkach płatniczych, hymnach i strukturze państw. Dzięki tym wirtualnym podróżom „odwiedziliśmy” wiele krajów Europy. Warsztaty zakończyły się sprawdzeniem zdobytej wiedzy za pomocą testu.

Klubowicze Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci „Książkołaki” przeczytali zbiór opowiadań Justyny Bednarek pt.: „Babcocha”, na podstawie którego odbyły się zajęcia dla wszystkich chętnych czytelników. Natomiast na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla młodzieży czytano i rozmawiano o  powieści  „Siedem sióstr” Lucindy Riley.

Na zakończenie wakacji odbyło się rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego „Najaktywniejszy Czytelnik Lata”, w którym wzięło udział 12 dzieci w wieku 7-15 lat. Tegoroczni zwycięzcy, to: Oliwia Pszona, Maciej Warchoł, Matylda Pawłowska i Paweł Irzeński. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnym plebiscycie.

Anna Pieniążek

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------