Archiwum wydarzeń 2018

„Hello! Hola! Hallo! Bonjour! Ciao! – Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów – relacja

27-08-2018

„Hello! Hola! Hallo! Bonjour! Ciao! – Lato z Punktem Informacji Europejskiej

– Europe Direct Rzeszów – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

21 sierpnia 2018 r. gościliśmy w naszej bibliotece Sylwię Mazur, konsultantkę Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów, która poprowadziła zajęcia  z dziećmi, spędzającymi wakacyjny czas w bibliotece. Tematem  spotkania było dziedzictwo kulturowe Europy. Uczestnicy dowiedzieli się również czym są tzw. lata tematyczne w Unii Europejskiej, w jaki sposób wspólnota działa na co dzień, jakie podejmuje inicjatywy aby pomóc uboższym regionom, jak dba o środowisko naturalne, a także o ochronę praw pracowników na terenie całej Unii.

Dzieci mogły wziąć czynny udział w zajęciach poprzez wspólną zabawę, rozwiązywanie quizów i krzyżówek dotyczących flagi, symboli narodowych i wiedzy ogólnej o wspólnocie europejskiej.

Spotkanie było także okazją do podsumowania wiedzy zdobytej w ciągu całego cyklu „Lato Z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów”, dzieci przypominały informacje dotyczące waluty Euro, ordynacji wyborczej w UE, wspólnej historii, kultury i przyszłości wspólnoty.

Hanna Szafrańska

-----------------------------------------------------------------------------