Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie

samorządowa instytucja kultury Województwa Podkarpackiego i Miasta Rzeszowa

Provincial and City Public Library in Rzeszow

municipal culture institution of Podkarpacie Province and City of Rzeszow

Воєводська і Міська Cуспільна Бібліотека у Жешові

PODKARPACKIE - przestrzeń otwarta

Rzeszów - stolica innowacji

Kultura w Rzeszowie

BIP WiMBP

Licznik odwiedzin

Stronę odwiedzono:
19274702 razy

Pogoda

Pogoda

Swiat Pogody .pl

ZOBACZ TAKŻE:

 

 

 

 


 

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się w Bibliotece” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

MKiDN

Realizację zadania „Spotkajmy się on-line” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Współpraca z

 

 

 

Współpraca z

Współpraca z

ZAKUP NOWOŚCI

 

 


Zakup nowości wydawniczych w 2019 r. realizowany jest ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Logowanie do SOWA2

Kalendarz wydarzeń

Pon Wto Śro Czw Pią Sob Nie
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

 

nr GG 18 66 66 43

fb WiMBP

 

Wirtualna Kolekcja Czasopism

Archiwum wydarzeń 2018

„Hello! Hola! Hallo! Bonjour! Ciao! – Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów – relacja

16-08-2018

„Hello! Hola! Hallo! Bonjour! Ciao! – Lato z Punktem Informacji Europejskiej – Europe Direct Rzeszów – relacja z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży

 

Czas wakacji sprzyja podróżowaniu i poznawaniu urokliwych zakątków Polski i Europy. Znajomość mapy i umiejętność jej odczytywania przydała się uczestnikom warsztatów edukacyjnych pt. „Europa w pigułce”, które poprowadziła Sylwia Mazur, konsultantka Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci mogły sprawdzić swoją dotychczasową wiedzę o Unii Europejskiej, rozwiązując łamigłówki. Trzeba było wykazać się znajomością waluty UE, hymnu czy instytucji zarządzających wspólnotą.

 

Oprócz rozmowy o historii i korzeniach Unii Europejskiej, pojawiły się również kreatywne zabawy z mapą. Dzieci wskazywały poszczególne kraje, zakreślały kontury państw należących do UE i poznawały położenie geograficzne kontynentu europejskiego. Europa to wspólna historia, kultura oraz język. Rolą Unii Europejskiej jest jednoczenie ludzi i obywateli, którzy tworzą i wpływają na kształt europejskiej wspólnoty. Jednak zanim powstała idea stworzenia Unii, Europejczycy po doświadczeniach wojennych postanowili zintegrować Europę. Utworzono w 1951 roku Europejską Wspólnotę Węgla i Stali,  w 1957 r. Europejską Wspólnotą Energii Atomowej (Euratom), a rok później Europejską Wspólnotę Gospodarczą. Prowadząca poruszyła również kwestię rozszerzania Unii o kolejne kraje oraz odniosła się do problemu opuszczenia UE przez Wielką Brytanię. Uczestnicy wakacyjnych warsztatów podsumowali swoją wiedzę rozwiązując test dotyczący kolejnych etapów rozszerzania się Unii Europejskiej.

 

Marcelina Janisz

 

-----------------------------------------------------------------------------

GALERIA

Redakcja witryny:
E-mail:

Copyright 2009 WiMBP Rzeszów.
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Ideo Realizacja:
CMS Edito Powered by: